راه اندازی مرکز تزریق داروی رمدسیویر در منطقه ۵

راه اندازی مرکز تزریق داروی رمدسیویر در منطقه ۵

شهردار منطقه 5 با اعلان اینکه این منطقه در عرصه کمک رسانی به سیستم سلامت پیشتاز است و اقدامات مختلفی در این راستا داشته، اظهار داشت: باتوجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایران، یک سوله برای تزریق داروی رمدسیویر در اختیار سیستم سلامت قرار گرفت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمودکلهری شهردار منطقه ۵ با اشاره به این که در پیک پنجم کرونا همه باید پروتکلهای بهداشتی را با شدت بیشتری رعایت نمایند، اضافه کرد: متاسفانه با شیوع گونه جدید این بیماری سرعت سرایت آن بالا رفته و در این شرایط لازم است تا هموطنان پروتکلهای بهداشتی را با دقت بیشتری رعایت نمایند. از سویی بیمارستان ها و مراکز درمانی نیز با ازدحام روبرو شده که در این راستا نهادهای مربوطه باید از هر کمکی برای بهبود این شرایط دریغ نکنند.
وی با اعلان اینکه منطقه ۵ در راه مقابله با بیماری کرونا و کمک رسانی به سیستم سلامت پیشتاز بوده است، اشاره کرد: علاوه بر مراکز واکسیناسیون قبلی در سوله های مدیریت بحران، بیمه و سازمان برنامه و ساختمان های اداری پارک ترافیک، یک مرکز خودرویی نیز با همکاری اورژانس در خیابان خلیل آبادی افتتاح شد که در این راستا برای تسریع و بهبود روند واکسیناسیون شهروندان مقابل بیماری کرونا و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی به واکسیناسیون خواهند پرداخت که این مرکز برای نخستین بار در منطقه ۵ به راه افتاده است.
کلهری اضافه کرد: باتوجه به پیک پنجم کرونا و باتوجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایران و با هماهنگی های لازم، سوله سرداران واقع در کوهسار در اختیار سیستم سلامت بابت تزریق داروی رمدسیویر قرار گرفت.
وی افزود: این مرکز دارای ۷۰ تخت بیمارستانی است که هر بیمار بطور متوسط یک ساعت و نیم در این مرکز مورد مداوا قرار گرفته و ترخیص می شود.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۵، کلهری در آخر اظهار داشت: نوبت دهی برای این مرکز بصورت اینترنتی است که هم از ازدحام جلوگیری کرده و هم سرعت درمان و رسیدگی به امور بیماران را بالا می برد که امیدواریم با این اقدام کمک شایانی به چرخه مبارزه با بیماری کرونا و کاهش موارد بستری شود.1400/05/21
00:03:41
5.0 / 5
927
تگهای خبر: اینترنت , بیمه , ترافیك , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane