افزایش تدریجی دمای هوای تهران

افزایش تدریجی دمای هوای تهران

به گزارش بیمه خانه روند افزایش تدریجی دمای هوا در استان تهران و تداوم شرایط ناسالم هوای پایتخت برای گروه های حساس طی امروز (۲۰ تیر ماه) پیشبینی می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، برپایه اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (۲۰ تیر ماه) روند تدریجی افزایش دما در استان تهران مورد انتظار است و طی سه شنبه و چهارشنبه (۲۲ و ۲۳ تیر) در ارتفاعات شرقی استان احتمال رگبار پراکنده و رعد و برق وجود دارد.

بنابر پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، بامداد امروز (۲۰ تیر ماه) همزمان با افزایش ترافیک صبحگاهی کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و هم انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز تا حدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد که شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در بعضی مناطق بخصوص در ساعات بعدازظهر سبب کاهش کیفیت هوا می شود. وزش باد مؤثر تا شامگاه ادامه خواهد داشت و تاحدودی از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند، با این وجود با افزایش ترافیک شامگاهی کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش تندی باد تا بامداد فردا (۲۱ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی باعث افزایش غلظت آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت جو نسبتا آرام طی روز پراکندگی آلاینده ها محدود می شود همینطور با عنایت به افزایش دما، تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق را به دنبال خواهد داشت.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت فردا (۲۱ تیر) و ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد پیشبینی می شود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۱۳۶ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.
1400/04/20
13:23:18
5.0 / 5
999
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane