جانشین پلیس راهور ناجا مطرح كرد؛

عدم جریمه خودرو های فاقد معاینه فنی در جاده ها

عدم جریمه خودرو های فاقد معاینه فنی در جاده ها

به گزارش بیمه خانه جانشین پلیس راهور ناجا با اشاره به این که فعلا دوربین های جاده ای را برای جریمه معاینه فنی فعال نکرده ایم اظهار داشت: جریمه نداشتن معاینه فنی در هر 24ساعت 50 هزار تومان تخمین زده شده است.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر؛ سردار سید تیمور حسینی، جانشین پلیس راهور ناجا اظهار داشت: هم اکنون در کلان شهرهایی که پدیده آلودگی هوا مطرح است، دوربین های پلاک خوان، معاینه فنی را احراز کرده و نسبت به جریمه خودرو های خاطی اقدام می کنند.
وی در ادامه توضیح داد: اطلاعاتِ دارندگان برگه معاینه فنی، در یک سامانه ثبت می شود و دوربین های ما اطلاعات شماره گذاری را با این سامانه تطابق می دهند.
سردار حسینی میزان جریمه نداشتن معاینه فنی را در هر ۲۴ ساعت، ۵۰ هزار تومان تخمین زد و اضافه کرد: دوربین های جاده ای درحال حاضر برای معاینه فنی فعال نشده اند.
وی همین طور به درخواست مجری برنامه، عملکرد دوربین های کنترل ترافیک را اینطور تشریح کرد: دوربین بر طبق قابلیت و حافظه مرکزی، برنامه های مختلفی را دریافت می کند. بعنوان مثال قسمی از دوربین های جاده ای وظیفه ثبت سرعت بدون مجوز را دارند. از طرفی برنامه ای به آنها می دهیم که تخلف تردد خودرو های سنگین در لاین های بدون مجوز را جریمه کنند.
سردار حسینی افزود: این دوربین ها تغییر مسیر ناگهانی و حرکت زیگزاگی را هم جریمه می کنند و فقط برمبنای برنامه ای که ما به آن می دهیم، فعالیت می نمایند.
جانشین پلیس راهور ناجا عمده ی دوربین ها را یک یا دو منظوره دانست و اضافه کرد: دوربینی که برای کنترل سرعت مستقر می شود، روی همین تخلف تمرکز دارد؛ چونکه اطلاعات شفاف، دقت بالا و درصد جزئی خطا برای ما اهمیت دارد.
سردار حسینی همین طور ثبت تخلف دوربینیِ نزدن ماسک در خودرو را شایعه خواند و افزود: برمبنای بخشنامه راهنمایی و رانندگی تردد خودرو بدون معاینه فنی ممنوعست ولی پلیس در مورد ناوگان شخصی، فقط به اعمال قانون اکتفا می کند.
وی در رادیو گفت و گو وضعیت ناوگان عمومی مسافری و باری را متفاوت توصیف کرد و اظهار داشت: ناوگان باری باید بارنامه و ناوگان مسافری، باید صورت وضعیت دریافت کند.
سردار حسینی با اعلان اینکه کامیون و اتوبوس های فاقد معاینه فنی قادر به دریافت بارنامه و صورت وضعیت مسافری نمی باشند، اشاره کرد: این ناوگان عمومی در صورت نداشتنِ معاینه فنی باید بصورت تماماً خالی تردد کنند.


منبع:

1400/04/17
13:02:15
5.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane