افزایش دمای هوا و ازن در استان تهران

افزایش دمای هوا و ازن در استان تهران

به گزارش بیمه خانه تداوم روند افزایش دما در استان تهران تا فردا (۱۶ تیر) و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت پیشبینی می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران و بررسی داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (۱۵ تیرماه) روند افزایش دما و در بعدازظهر افزایش «ازن» سطحی مورد انتظار است همینطور امروز (۱۵ تیر ماه) در ارتفاعات استان احتمال وزش باد شدید موقتی و فردا (۱۶ تیر) روند تدریجی کاهش دما پیشبینی می شود.

پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم از آن حکایت می کند که در صبحگاه امروز (۱۵ تیر ماه) در بعضی مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

با افزایش نسبی تندی باد طی روز، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها تا حدودی فراهم خواهد شد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق احتمال افزایش غلظت این آلاینده در ساعات بعدازظهر و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. کاهش تندی باد تا اواخر وقت همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق می شود و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

صبح فردا (۱۶ تیر ماه) افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد می شود. با افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد، بااین حال احتمال افزایش غلظت آلاینده ازن و کاهش کیفیت هوا هم در بعضی مناطق وجود خواهد داشت.

با استمرار وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی فردا (۱۶ تیر ماه) پراکندگی آلاینده ها و به تبع آن برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیشبینی می شود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۹۲ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۹۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع:

1400/04/15
13:12:48
5.0 / 5
1090
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane