رئیس پلیس فتا اظهاركرد؛

كشف ۳۷پرونده برداشت بدون مجوز از حساب های شهروندان

كشف ۳۷پرونده برداشت بدون مجوز از حساب های شهروندان

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس فتا تهران بزرگ از کشف 37 پرونده در رابطه با جرائم برداشت غیرمجاز از حساب شهروندان و استرداد 9 میلیارد و700 میلیون ریال به مال باختگان اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داوود معظمی گودرزی در تشریح این خبر، اظهار داشت: در هفته جاری ۳۷ نفر از شهروندانی که به پلیس فتا مراجعه نموده اند، اظهار داشتند بدون این که اطلاعات کارت عابر بانک خودرا در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شأن کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.
وی با اشاره به این که تیم های مختلفی از کارآگاهان پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، اظهار داشت: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این برداشت بدون مجوز از حساب شهروندان بوده و بوسیله کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی (فیشینگ) انجام شده است.
این مقام سایبری اظهار داشت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب ۳۷ مال باخته را پیش از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به مال باختگان مسترد کنند.
رئیس پلیس فتا اشاره کرد: شناسایی و دستگیری عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی می باشد و تا حالا نیز چندین نفر در این خصوص جلب و تحقیقات پلیسی برای کشف جزییات پرونده کماکان ادامه دارد.
وی افزود: یکی از اولویت های پلیس فتا جلب رضایتمندی شهروندان و اقدام سریع پلیس درباب جرایم مالی در فضای مجازی است تا از خارج شدن وجوه سرقتی از چرخه بانکی جلوگیری شود.

1400/04/09
18:59:52
5.0 / 5
954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane