استاندار تهران خبر داد

برداشت 205 هزار تن گندم در استان تهران

برداشت 205 هزار تن گندم در استان تهران

استاندار تهران ضمن اشاره به این که اقدامات لازم جهت خرید تضمینی گندم در استان تهران در حال انجام است از برداشت ۲۰۵ هزار تُن گندم در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه خرید محصولات کشاورزی با اولویت خرید گندم ضمن اشاره به پیگیری اقدامات مختلف برای تأمین گندم استان تهران اظهار داشت: عواملی که سبب تشویق کشاورزان به فروش گندم محصول می شود در این نشست مورد تاکید قرار گرفت. مقرر شد که پس از تحویل محصول، پرداخت به کشاورزان به سرعت انجام شود؛ بعلاوه هیئت دولت و جهاد کشاورزی شرایطی فراهم کردند تا قیمت خرید گندم از کشاوزان به میزان هر کیلو ۵ هزار تومان اضافه شود، البته هنوز با قیمت وارداتی اختلاف نسبتاً زیادی وجود دارد.

وی ادامه داد: مراکز خرید در شهرستان ها اضافه می شود تا دسترسی تولیدکنندگان زیاد باشد؛ همینطور به فرمانداران تاکید شده در شهرستان هایی که کشت غالب آنها گندم می باشد، قدرت مانور دلالان سلب شده تا بتوانیم با اثرگذاری بیشتری اقدامات را به پیش ببریم.
وی ضمن اشاره به اهمیت استراتژیک گندم برای نیازهای کشور در حوزه نان و فرآورده های دیگر تصریح کرد: همچون اقداماتی که از بدو پیروزی انقلاب پیگیری شده کوشش برای خودکفایی در حوزه گندم بوده است. ۴۶ هزار هکتار اراضی در استان تهران به کشت آبی گندم اختصاص دارد که میانگین برداشت محصولات ۲۰۵ هزار تُن می باشد.

استاندار تهران افزود: میانگین برداشت گندم در استان تهران از هر هکتار چهار و نیم تُن می باشد، در حالیکه در کشور به دلایلی این میزان کمتر می باشد و باید علل احصا شود تا بازدهی افزایش یابد.
در ادامه این جلسه حشمت الله عسگری، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران هم ضمن اشاره به ضرورت اصلاح قیمت گندم اظهار داشت: لزوم دارد که چند قیمتی در حوزه خرید گندم اصلاح گردد. میزان کشت گندم در استان تهران یک دوازدهم نیاز است؛ از اینرو بایستی نیاز استان از سایر استان ها تامین گردد که در این حوزه اقدامات لازم اتخاذ شده است.

وی ضمن اشاره به افزایش گرمای هوا تصریح کرد: دوره های خرید گندم بایستی سرعت بگیرد و در شهرستان های استان تهران هم میزان و وضعیت برداشت گندم احصا شود.
منبع:

1400/03/13
11:39:03
5.0 / 5
1157
تگهای خبر: تضمین , خرید , فروش , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane