جانشین فرماندهی انتظامی گیلان خبر داد:

دستگیری ۱۳ عامل اختلاف و اخلالگری در استانهای گیلان و اردبیل

دستگیری ۱۳ عامل اختلاف و اخلالگری در استانهای گیلان و اردبیل

به گزارش بیمه خانه جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از دستگیری ۱۳ نفر از تفرقه افکنان و اخلالگران حوادث اخیر در دو استان گیلان و اردبیل اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سرهنگ حسین حسن پور پس از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران، فعالان مجازی و معتمدین محلی با اشاره به اینکه دشمن که ناامید از ایجاد هرگونه تنش و ناامنی در کشور ماست، چشم امید به اختلاف دوخته است، اظهار نمود: آگاه باشید و در دام بحران آفرینان متصل به خارج قرار نگیرید.
وی اضافه کرد: هفت نفر را در شهرستان مرزی بندر آستارا و شش نفر را در خارج از استان و شهر اردبیل با هماهنگی مقام قضائی و در یک عملیاتی غافلگیرانه که منجر به تیر اندازی شد دستگیر و همگی روانه زندان شده اند.
جانشین فرماندهی انتظامی گیلان ضمن اشاره به این که سهم عمده تجارت آستارا با اردبیل است و ایجاد اختلاف ضرر مهلک به اقتصاد هر دو شهر دارد، اظهار داشت: از اهالی محترم آستارا و اردبیل هم انتظار می رود، طبق معمول به برخورد توأم با کرامت و تکریم با یکدیگر ادامه دهند و تحت تاثیر تحریکات دشمنان قرار نگیرند.
حسن پور با تکیه بر این که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران درختی تنومند و ریشه ای محکم دارد و این ریشه و درخت هیچگاه خم نخواهد شد، افزود: نیروی انتظامی اوضاع را تحت کنترل خود دارد و درحال رصد اتفاقات است و با هرگونه ناامنی به شدت برخورد می کند.
وی، افزود: پلیس در صحنه است و امنیت مردم خط قرمز ما بوده و دستگیری فتنه گران در دستور کار قرار دارد.
جانشین فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به اینکه آستارا یک شهرستان مرزی و حساس است، اضافه کرد: آستارا و اردبیل اشتراکاتی با هم دارند و برخی افراد از کشور ترکیه و بعضی کشورهای اروپایی حوادث اخیر در آستارا و اردبیل را هدایت می کردند.
حسن پور امنیت را یک محصول مهم خرد جمعی دانست و خاطرنشان کرد: برنامه های قومیتی از اولویت های دشمنان برای ایران اسلامی است و با عنایت به انتخابات در پیش رو باید همگان آگاه باشند.
وی با اشاره به اینکه رسانه ها باید به جامعه آرامش بدهند، اضافه کرد: خبرنگاران و رسانه ها راویان عملکرد نیروی انتظامی هستند و در کنار نیروهای مقتدر انتظامی با فتنه گران که قصد بر هم زدن اتحاد مردم را دارند، برخورد خواهند کرد.
لازم به ذکر است؛ پخش ویدئویی در فضای مجازی که در آن تعدادی افراد به علل ناموسی به یک خودرویی به شماره انتظامی اردبیل صدمه زده و راننده آنرا مورد ضرب و شتم قرار می دهند انعکاس وسیعی در فضای مجازی استان اردبیل داشته و به بهانه ای برای سوء استفاده بعضی از افراد شرور در هر دو شهرستان آستارا و اردبیل برای ایجاد اختلاف و اقدامات هنجارشکنانه تبدیل شد.
پس از آن حادثه و درگیری از دو روز گذشته تحریک افراد بدخواه و تفرقه افکن سبب شده است که در شهرستان های آستارا و اردبیل به برخی از خودروهایی با شماره های انتظامی ۵۶ و ۹۱ از جانب افراد شرور در شهرهای آستارا و اردبیل صدمه وارد شده و تجمعات اعتراضی در هر دو شهر انجام شد که با ورود نیروهای امنیتی و انتظامی مبحث به پایان رسید.


منبع:

1400/03/11
10:49:57
5.0 / 5
1117
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane