فرمانده انتظامی استان مركزی خبر داد؛

كشف پرونده 134 میلیارد ریالی تبانی و اختلاس در استان مركزی

كشف پرونده 134 میلیارد ریالی تبانی و اختلاس در استان مركزی

بیمه خانه: فرمانده انتظامی استان مرکزی از کشف یک پرونده 134 میلیارد ریالی تبانی، اختلاس و ارتشا و دستگیری 4 نفر از متهمان این پرونده در یکی از شهرستان های استان آگاهی داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس، حسن مفخمی شهرستانی اظهار نمود: با ارجاع پرونده ای از دادسراهای عمومی و انقلاب یکی از شهرستان های استان به پلیس در مورد وقوع جرایم اقتصادی در یک شرکت گردشگری و آب درمانی، تیمی مجرب از مأموران پلیس امنیت اقتصادی با همکاری پلیس شهرستان، تحقیقاتی تخصصی را جهت بررسی مبحث شروع کردند.
وی اضافه کرد: با هماهنگی های انجام شده با مرجع قضائی، مدیر عامل شرکت بعنوان متهم اصلی پرونده دستگیر شد و در اختیار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت و تحقیقات پلیس طی برگزاری جلساتی تخصصی با کارشناسان سازمان بازرسی در این خصوص شروع شد.
فرمانده انتظامی استان مرکزی بیان نمود: در ابتدای تحقیقات، متهم پرونده تلاش بر انکار هر گونه ارتکاب جرم و تخلف در این پرونده داشت که با پیگیری ها و تحقیقات شبانه روزی کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی استان، مستندات و مدارکی از اختلاس، ارتشا و تبانی در مناقصه های دولتی از جانب متهم پرونده به دست آمد.
سردار مفخمی شهرستانی اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده، تعداد ۴ نفر از افرادی که با عناوین مختلف با متهم اصلی پرونده در ارتکاب جرایمی چون رشا و ارتشا، تبانی در معامله و عقد قرارداد بدون برگزاری مناقصه دولتی و عرضه رسیدهای صوری پرداخت برای انجام پیمانکاری، مشارکت داشتند، دستگیر و به مرجع قضائی معرفی گشتند.
وی تصریح کرد: سرانجام این پرونده با عناوینی چون ۱۰۰ میلیارد ریال تبانی در معاملات دولتی، ۱۹ میلیارد ریال ارتشا و ۱۴ میلیارد ریال اختلاس تکمیل شد و به همراه متهمان این پرونده، جهت پیگیری قانونی به مرجع قضائی ارسال شد.


منبع:

1400/03/06
12:02:36
5.0 / 5
987
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , شركت , كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane