طرح پاریس برای منع عبور خودرو ها از مركز شهر

طرح پاریس برای منع عبور خودرو ها از مركز شهر

شورای شهر پاریس طرحی را برای کاهش شدید تردد خودرو ها در مرکز این شهر تا سال ۲۰۲۲ میلادی پیشنهاد کرده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، این طرح ورود اتومبیل ها به چهار ناحیه مرکزی را ممنوع می کند و در عوض به دوچرخه سواران، افراد پیاده و وسایل حمل و نقل عمومی اولویت می دهد.
شورای شهر پاریس اعلام نموده که ایجاد یک منطقه کم ترافیک به "شهری پاکیزه تر، سبزتر، آرامتر و امن تر" منجر خواهد شد.
در دوران همه گیری کرونا، پاریس صدها کیلومتر به مسیرهای دوچرخه سواری افزوده است.
اَن هیدالگو، شهردار پاریس سال پیش با شعار فراهم کردن امکان دسترسی به فروشگاه ها، مدارس و خدمات ظرف ربع ساعت با پای پیاده یا دوچرخه از محل سکونت، باردیگر در انتخابات برنده شد.
رایزنی با ساکنان پاریس بر سر این طرح روز چهارشنبه آغاز شد. ساکنان و کسب و کارهای این نواحی همچنان اجازه رانندگی در محله خویش را خواهند داشت اما گذر سایر خودرو های شخصی ممنوع خواهد شد.
مقام ها می گویند که این طرح "بخشی از جنبش بازپس گیری فضاهای شهری اختصاص داده شده به اتومبیل ها به نفع کاربردهای جدید، پاکیزه تر و خوشایندتر است."
نقشه پیشنهادی از "باستیل" در شرق تا "تویلری" در غرب را در بر می گیرد و شامل هر دو کرانه رود "سن" همچون بخشی از "سن ژرمن" می شود.
دیوید بلیارد، معاون شهردار پاریس اظهار داشت که این طرح از شهرهایی مثل مادرید، نانتس و رم که بخش هایی را فقط به رهگذران اختصاص داده اند الگو می گیرد.
به گزارش بی بی سی، با این وجود به قول او هدف این طرح "حذف کامل ترافیک نیست" و از ساکنان دعوت کرد که ایده های خود در مورد این طرح را از راه یک پرسشنامه در بین بگذارند.
او اظهار داشت: اهالی محل، افرادی که توانایی حرکت کمتری دارند، تاکسی ها و کسب و کارهای محلی همچنان امکان دسترسی با اتومبیل به مرکز شهر را دارند.
منبع:

1400/02/24
22:10:26
5.0 / 5
1211
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane