معاون استاندار تهران اعلام كرد

دستگاههای اداری در ساعات پیك از ژنراتور استفاده كنند

دستگاههای اداری در ساعات پیك از ژنراتور استفاده كنند

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران در جلسه شورای اداری استان ضمن تاکید بر ضرورت مدیریت مصرف برق در استان به تشریح برنامه ها و راهکارهایی در اینباره پرداخت که ضرورت استفاده دستگاههای اداری از ژنراتورها در ساعات پیک، برخورد با دستگاههای دولتی که ماینر دارند و پیشبینی مشوق هایی برای مدیریت مصرف برق بعضی از آنهاست.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز در دومین جلسه شورای اداری استان تهران امسال اظهار داشت: چهار دستور کار پراهمیت ظرف سال های گذشته مورد پیگیری بوده که اولین آن در رابطه تحقق دولت الکترونیک بوده است بدون شک حفاظت و امنیت شبکه دولت در دو سال قبل جهش مطلوبی را پشت سر گذاشته و در حوزه فناوری اطلاعات در همه دستگاه ها بخصوص استانداری تهران شاهد تحول جدی بوده ایم.
وی ادامه داد: استفاده و بکارگیری سامانه مکاتبات الکترونیک سبب شده که خیلی از مراجعات به دستگاههای مختلف کاهش پیدا کند و این سامانه و توسعه آن در دستگاههای مختلف باید با جدیت پیگیری شود.
وی با تکیه بر این که مبحث مصرف انرژی مساله ای روز و ملی است، اضافه کرد: متاسفانه میل مصرف در همه بخشها همچون مصرف آب، برق و... در جامه ما نسبت به استانداردهای جهانی از رقم بالاتری برخوردار می باشد و به صورت کلی در فرهنگ مصرفی همه آحاد جامعه این افزایش مصرف را شاهدیم. مثلا در میزان تولید زباله ما بالاتر از سرانه دنیا قرار گرفته ایم بنابراین لزوم دارد الگوی بهینه مصرف بعنوان راهبرد مدنظر قرار گیرد.
استاندار تهران افزود: در حوزه تحقق الگوی بهینه مصرف در شرایط کنونی باید همکاری میان دستگاه ها شکل بگیرد و در این راستا در حوزه آموزش فرهنگ سازی و ایجاد مشوقها که عمده آن به وزارت نیرو بازمی گردد باید از کمک رسانه ها هم بهره بگیریم. بدون شک در مسائل اجتماعی اگر همراه سازی مردم وجود نداشته باشد در پیشبرد اهداف موفق نخواهیم بود.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود در مورد مصرف انرژی و ضرورت تحقق مصرف بهینه هم اظهار داشت: ماینرها برای استخراج ارزهای دیجیتالی مصرف برق قابل توجهی دارند بنابراین استفاده از این دستگاه ها در دستگاههای دولتی تخلف است و باید با مدیران مربوطه برخورد صورت گیرد. چطور مدیری که به صورت خلاف از واکسن بهره برده با آن برخورد می شود، باید این موارد هم بعنوان خلاف برخورد قاطعی با آن صورت گیرد.
وی افزود: در انتخابات وزارت کشور مجری است ولی انتخابات بحث حاکمیتی و ملی است که در قانون هم به کمک دستگاههای مختلف اشاره شده همانطور که در مدیریت بیماری کرونا یک هم افزایی میان دستگاه ها را شاهد بودیم که سبب شد استان تهران ۱۴ میلیون نفری با کمک خداوند در مدیریت این بیماری عملکرد مناسب داشته باشد و دانشگاه های علوم پزشکی هیچ گاه احساس تنهایی نکردند و دستگاههای مختلف چون پلیس، شهرداریها در این راستا کمک کردند و در ادامه هم در مبحث واکسیناسیون هم همین گونه عمل شد در انتخابات هم که از اهمیت به سزائی برخوردار می باشد باید همه دستگاه ها کمک کنند.
استاندار تهران در انتها این جلسه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سال ۱۴۰۰ با بارش های کم شروع شد و نسبت به میانگین هم شاهد کاهش بودیم. همینطور در فروردین ماه هم افزایش دما را داشتیم و از طرفی هر ساله واحدهای صنعتی، تجاری و اداری ۲۰۰ هزار مشترک جدید را به شبکه برق می افزایند. بنابراین لازم است در این حوزه مدیریت مصرف انرژی محقق شودو باید اقدامات لازم برای هماهنگی میان دستگاههای مختلف صورت گیرد.
وی ادامه داد: دستگاه اداری باید ۵۰ درصد صرفه جویی مصرف نسبت به سال قبل داشته باشند و برای تحقق این مهم باید از همه ظرفیتها بهره بگیرند. دستگاههای اداری باید در ساعات پیک مصرف برق از ژنراتورها استفاده کنند مدیریت پیک مصرف محقق شود. از طرفی مشوقهای هم برای مصرف در نظر گرفته شده همچون اینکه برای چاه های کشاورزی اگر در ۴ ساعت پیک مصرف از برق استفاده نشود ۲۰ ساعت بعدی برای آنها مجانی محاسبه می گردد. همینطور باید کاهش برق معابر و بزرگراه ها هم مدنظر قرار گیرد.1400/02/22
22:41:41
5.0 / 5
960
تگهای خبر: آموزش , پلیس , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane