طرح سوژه فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت

طرح سوژه فرونشست دشت ورامین در جلسه هیات دولت

بیمه خانه: شهردار تهران سوژه فرونشست دشت ورامین را موضوعی فراتر از شهرداری دانست و از مطرح كردن این خطر در كنار تهران در جلسه هیات دولت خبرداد.


پیروز حناچی در گفت و گو با ایسنا، در مورد آگهی مدیر مركز زلزله شناسی در مورد فرونشست دشت ورامین و تهدید شهر تهران با اشاره به اینكه این موضوعی حاكمیتی است، اظهار داشت: اگر علت نشست دشت ورامین برداشت از آب های زیرزمینی سفره تهران باشد، پیگیری این مساله دیگر فقط در حد و توان شهرداری تهران نیست.
وی با اشاره به اینكه همیشه استفاده بی رویه از آبهای زیر زمینی یك خطر است چه در تهران و چه در دشت ورامین، اظهار داشت: دقت داشته باشید كه این نشست با اینكه در كنار تهران است اما از محدوده قانونی تهران و حریم تهران خارج است و از آنجایی كه طبق قانون ما تنها حوزه دخالت مان تهران و حریم آن است، نیازمند اقدامات فرا سازمانی هستیم.
شهردار تهران در پاسخ به این سوال كه آیا مشكل فرونشست دشت ورامین كه در نزدیكی پایتخت در حال رخداد است و پایتخت را تهدید می كند، را در جلسه هیات دولت مطرح می كنید تا بررسی های لازم صورت گیرد اظهار داشت: حتما در دولت این مسئله را مطرح می كنم.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، قبل از این دكتر علی بیت اللهی مدیر مركز زلزله شناسی مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی با تاكید بر اینكه مراكز جمعیتی نظیر "كهریزك"، "شورآباد" در زون فرونشست جنوب و جنوب غرب تهران قرار دارند، اعلام نمود كه در اراضی جنوب ورامین و در حوالی روستای "معین آباد" در حالی با پدیده فرونشست مواجه هستیم كه خطوط راه آهن و ۳ خط بزرگ فشار قوی در این منطقه در معرض مخاطرات این رخداد قرار دارند.1397/12/01
14:21:40
5.0 / 5
4948
تگهای خبر: زلزله , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane