ركوردشكنی مترو با شروع به كار میانگین ۸ ایستگاه در هر سال

ركوردشكنی مترو با شروع به كار میانگین ۸ ایستگاه در هر سال

با شروع به کار قریب الوقوع چند ایستگاه جدید در خطوط 3، 6 و 7 مترو تهران، شمار ایستگاه های بهره برداری شده در این دوره مدیریت شهری از مرز 30 ایستگاه فراتر خواهد رفت. بدین سان می توان گفت در هر سال از این دوره، حداقل 8 ایستگاه افتتاح شده است که این امر به لحاظ میانگین ایستگاه های تولید شده در هر سال از یک دوره مدیریتی، رکورد ادوار فعالیت شرکت مترو بشمار می رود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، از آبان ماه سال ۱۳۹۶ تا به امروز، غیر از ایستگاه های بهره برداری شده که شمار آنها تا شهریور ماه امسال حداقل به ۳۲ ایستگاه می رسد، ۴ پست برق به همراه ۱۲ ورودی جدید، ۵۶ سامانه تهویه هوا و حدود ۴۰ کیلومتر مسیر مترو نیز به امکانات این شبکه حمل و نقلی افزوده شده است. همین طور طرح های مربوط به توسعه خطوط ۳، ۴، ۶ و ۷ نیز در حال پیگیری است که درحال حاضر آمار و ارقام آن در این مطلب منظور نشده است.
این امر در حالی صورت گرفته که ۱۳۳ دستگاه واگن هم به ناوگان حمل و نقلی مترو اضافه شده و اقدامات مهمی چون طراحی و تولید قطار ملی مترو نیز در همین دوره به ثمر نشسته است.
از طرفی پایانه اکباتان بعد از سال ها انتظار، نیمه نخست امسال آماده بهره برداری خواهد شد. نکته مهم دیگر، شروع عملیات اجرائی خطوط جدید متروی تهران است ؛ در این راستا بعد از تصویب آخرین نسخه طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران در بهمن ماه ۱۳۹۸، بزودی شاهد شروع رسمی عملیات عمرانی نخستین ایستگاه از خط ۱۰ مترو در میدان دریاچه شهدای خلیج فارس خواهیم بود.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، این کارنامه عملکردی در شرایطی محقق شده است که کشور در ۳ سال قبل بدترین شرایط اقتصادی دهه های اخیر را تجربه کرده و از اسفندماه سال ۱۳۹۸ به سبب شیوع بیماری کرونا و کاهش درآمدهای شهرداری، عملاً بحث تامین منابع مالی برای توسعه خطوط شبکه مترو پایتخت با چالش های اساسی مواجه بوده است.1400/02/08
22:29:12
5.0 / 5
1130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane