تفاهمنامه استانداری تهران و نیروهای مسلح جهت رصد ساخت وسازهای غیر مجاز

تفاهمنامه استانداری تهران و نیروهای مسلح جهت رصد ساخت وسازهای غیر مجاز

به گزارش بیمه خانه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران از نظام مندی مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز در استان تهران اطلاع داد و اظهار داشت: تفاهمنامه ای میان استانداری تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح جهت رصد وضعیت ساخت و سازها بر اساس تصاویر هوایی به امضاء رسیده است؛ بطور قطع این اقدامات جهت پایش مستمر از عرصه و صیانت از اراضی و منابع ملی و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز صورت می گیرد.


عبدالرضا چراغعلی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به امضاء تفاهمنامه میان استانداری تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح و تأثیر این همکاری در مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در استان تهران با پیچیدگی های موجود در این عرصه اظهار داشت: استان تهران با ۱۳ هزار کیلومتر مساحت و اراضی خاص کشور جایگاه مهمی در زمینه حفظ اراضی دارد؛ بنابراین با عنایت به حساسیت استان تهران و تاکید دولت بر ضرورت مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز، اهمیت محیط زیست و کنترل پروژه های عمرانی و نظارت دقیق بر حوزه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز در دستور کار بوده است.
وی ادامه داد: تفاهمنامه میان استانداری تهران و سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح جهت رصد وضعیت ساخت وسازها بر اساس تصاویر هوایی به امضاء رسیده است؛ بطور قطع این اقدامات جهت پایش مستمر از عرصه و صیانت از اراضی و منابع ملی و مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز صورت می گیرد. باید جهت صیانت از محیط زیست و منابع ملی که برای ما به امانت گذاشته شده است همه نقش موثر داشته باشیم در این راستا هر کدام از دستگاههای تخصصی باید تدبیر و برنامه اجرایی داشته باشند.
وی افزود: باید در جهت افزایش سطح آگاهی مردم در حفاظت از محیط زیست، صیانت از حریم رودخانه و همینطور نسبت به محیط پیرامون حرکت نماییم.
وی با تکیه بر ضرورت نقش آفرینی موثر فرمانداری ها و عرضه گزارش هفتگی آنها در زمینه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز اضافه کرد: کمیسیون ماده ۹۹ که مسئول رسیدگی به تخلفات هستند توسعه یافته و به ۱۶ شهرستان ارتقاء یافته است علاوه بر این ۸ قاضی برای سرعت بخشیدن به اقدامات این حوزه مشخص شده اند.
معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت عرضه آموزش به شوراها برای بهرمندی از ظرفیت آنها در جهت حل مشکلات مردم تصریح کرد و اضافه کرد: بهره گیری از اعضای شورای کارآمد در آموزش شوراهای اسلامی شهر و روستاها بسیار مهم می باشد، باید تلاش نماییم تا از کارآمدی، بالندگی، و اقدامات موثر شوراها و توفیقاتی که می تواند جنبه آموزشی عمومی داشته باشد، استفاده نماییم تا بدین سان شوراهایی با ظرفیت های بالا شکل بگیرند و در جهت حل مشکلات مردم از آنها بهترین بهره را گرفت.
وی ادامه داد: امروز به خوبی می دانیم شوراها در چه بخش و زاویه ای احتیاج به آموزش های ضروری دارند و در ارتباط با این مورد باید با آنها تبادل نظر صورت گیرد تا بهترین آموزش عرضه شود. باید عملکرد گذشته شوراها ارزیابی شود؛ آنجایی که کارنامه قابل قبول است قدردانی شود و آنجایی که نقدهایی وجود دارد با پذیرفتن آنها در جهت حل و فصل آنها حرکت نماییم.
منبع:

1400/02/04
10:12:08
5.0 / 5
1129
تگهای خبر: آموزش , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane