روز زمین پاك فرصتی برای درخواست از دولت برای حمایت بیشتر از مترو

روز زمین پاك فرصتی برای درخواست از دولت برای حمایت بیشتر از مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران وحومه با اشاره به اینکه زمین بستر حیات پایدار می باشد اظهار داشت: روز زمین پاک فرصتی است تا از دولت در خواست حمایت و مساعدت داشته باشیم.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا فرنوش نوبخت افزود: روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت ماه در سرتاسر دنیا برگزار می گردد و باید فرهنگ حفاظت و صیانت از این کره خاکی که سبب حیات آحاد مردم است در میان افراد جامعه نهادینه شود.

وی در ادامه به مقوله آلودگی هوا و حفاظت از محیط زیست اشاره نمود و اظهار داشت: آلودگی هوا بخصوص در کلانشهرها امروز به یکی از اشکالات تبدیل گشته که تنها با توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری بویژه مترو امکان پذیر است.

نوبخت با اشاره به اینکه متروی تهران و حومه دسترنج تلاش و زحمات بیشتر از 30 سال افراد زیادی بوده است خاطرنشان کرد: امروز نیازمند پشتیبانی از سوی بخش های مختلف بویژه حمایت دولت می باشد تا این سرمایه حفظ و نگهداری شود.

وی اضافه کرد: متروی تهران پاک ترین مجموعه حمل و نقل عمومی است و توانسته جایگاه خوبی را در میان کشورهای دیگر کسب کند.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه نوبخت ضمن اشاره به اینکه متروی تهران هم اکنون با ۱۳۷ ایستگاه از نظر تعداد ایستگاه ها رتبه ۲۳ و از نظر طول خطوط در جهان رتبه ۱۵ و در آسیا جایگاه ۱۱ را دارد، تصریح کرد: از آبان ماه ۱۳۹۶ تا فروردین ماه ۱۴۰۰ دو میلیارد و صد میلیون نفر با متروی تهران جابجا شده اند این در حالیست که تعداد ناوگان ما از کل مجموعه راه آهن بیشتر است اما هیچ قانون حمایتی نداریم و حتی در شرایط کرونا نتوانستیم از هیچ بخشی، کمکی دریافت نماییم. امیدواریم با عنایت به شعار روز زمین پاک، "احیای باردیگر زمین همراه با افزایش بهره وری برای توسعه پایدار" شاهد حمایت های بیشتری از جانب دولت برای توسعه و تعمیر و نگهداری متروی تهران باشیم.
1400/02/03
21:35:34
5.0 / 5
969
تگهای خبر: حمل و نقل , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane