استاندار تهران عنوان كرد

برخی دستگاهها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند

برخی دستگاهها به استانداری اجازه بازرسی نمی دهند

بیمه خانه: استاندار تهران با تاکید بر این که نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در دستگاه های ملی برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با کمک استانداری و نیروی انتظامی قرار داده شده است، اظهار داشت: ممانعت شرکت ملی نفت از ورود بازرسی استانداری تهران برای نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی به قرارگاه ستاد ملی کرونا گزارش داده شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد کرونای استان تهران اظهار داشت: وارد هفته سلامت شدیم و از اسفند سال قبل تا امروزهمه ارکان سلامت اقدامات هوشمندی در جهت مقابله با پیک چهارم انجام دادند که با شرایط تحریم در کشور اثربخش بوده است.
وی ادامه داد: آمارها نشان دهنده این است که در پیک های قبلی مدتی شاهد افزایش بیماران سرپای بوده ایم و بعد این افزایش متوقف می شد و در مراحل بعدی افزایش بستری و فوتی را شاهد بودیم. اما در پیک چهارم همه چیز متفاوت است در مدت یک ماه فروردین شاهد افزایش و پیک مراجعین سرپایی و بستریها و فوتی ها بودیم. پس لازم است آن چه می توانیم در مهار این بیماری به کار بگیریم و از هیچ کوششی فروگذار نباشیم.
وی افزود: اساسا چاره ای نداریم جز این که مصوبات ستاد ملی کرونا و آن چه بعنوان محدودیت ها در نظر گرفته شده را اجرا نماییم، هر چند که پیشنهاداتی داریم.
وی افزود: در وضعیت قرمز بطور دقیق مشخص شده که چه گروه هایی مجاز به فعالیت هستند و کدامها اجازه فعالیت ندارند و مسئولیت نظارت نیز برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با همکای اصناف، نیروی انتظامی و استانداری تهران قرار گرفته است. در کنار این باید کمیته هایی شکل بگیرد و نیاز به برخورد است.
استاندار تهران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد ظرفیت بیمارستانها در تهران برای کرونا اختصاص پیدا کرده است، اضافه کرد: یکهزار تخت اورژانس به این منظور اختصاص پیداکرده تا بتوانیم این پیک را یک جا کنترل نماییم. اما حداقل تا دو هفته دیگر بر طبق آمار روند افزایش مراجعین سرپایی بستری ها و فوتی ها ادامه دارد. پس کمیته هایی که لازم است باید برای انجام اقدامات موثر، فعال شوند.
وی افزود: دستگاه های استانی مصوبات را به خوبی رعایت می کنند؛ اما در مراجعه به برخی دستگاه های ملی مشاهده شده که تعدادی از کارمندان و مراجعه کنندگان از ماسک استفاده نمی کنند و برخی دستگاهها نیز با کمال تاسف اجازه بازرسی ندادند و متاسفانه شرکت ملی نفت خودرا مقید به همکاری نمی دانند و اجازه بازرسی را نداده که کتبا موضوع به قرارگاه ستاد ملی گزارش شده است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با انتقاد از عدم در اختیارگرفتن اطلاعات توسط وزارت بهداشت به دانشگاه های علوم پزشکی استان تهران اظهار داشت: در وزارت خانه انحصار اطلاعاتی وجود دارد که مشکلاتی برای دانشگاه های علوم پزشکی تهران ایجادکرده است این در شرایطی است که مصوبه قرارگاه مبنی در اختیارگرفتن اطلاعات توسط دانشگاه های علوم پزشکی تهران وجود دارد و این اتفاق تا حالا رخ نداده است.
محسنی بندپی با اشاره به خدمت زیاد بیمارستانهای تهران همچون بیمارستان حضرت رسول، مسیح دانشوری و... اظهار داشت: ۱۱ درصد فوتی های ما در این بیمارستانها و ۲۵ درصد در بیمارستانهای کوچک است بی شک باید نسبت به تقویت بیمارستانهایی که قدمت زیادی دارند اقدام نماییم. آن چه که مشخص است کرونا هنوز که هنوزه هست و باید با آن کنار بیایم و با اقدامات درمانی و مراقبت خودرا مهیا نماییم.
وی اظهار داشت: همین طور برای تامین برق این بیمارستانها جلسه آینده با حضور مدیر توزیع برق استان، شهرستان و انتقال برق برگزار می شود تا نسبت به تامین برق این بیمارستانها اقدامات لازم صورت گیرد.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، استاندار تهران در آخر این جلسه و در جمع خبرنگاران نیز بار دیگر با اشاره به روند افزایشی تعداد مراجعان سرپایی، بستری و فوتی ها اظهار داشت: ما در پیک های قبلی چنین شرایطی نداشتیم؛ اما در پیک چهارم با مشکلات بسیاری مواجهه شدیم و باید به این نکته دقت کنیم که ویروس انگلیسی به لحاظ قطر یک چهارم ویروس ووهان چین است. پس باید بر طبق گفته وزیر بهداشت پوشش واکسیناسیون افزایش پیدا کند و نظارتها را دقیق تر و علمی تر نماییم.
وی افزود: البته همه نظارتها به اصناف برنمی گردد، بلکه دستگاه های دولتی ما نیز باید در وضعیت قرمز ضروری ها ۵۰ درصد و سایر دستگاهها بهره گیری یک سوم از نیروهای خودرا رعایت نمایند. متاسفانه برخی گزارشها نشان میدهد تعدادی از وزارت خانه ها پرسنلشان حتی از ماسک استفاده نمی کنند و برخی دستگاه های ملی با کمال شرمساری بخشنامه ستاد ملی که نظارت را برعهده دانشگاه های علوم پزشکی با کمک استانداری و نیروی انتظامی قرار داده است را نمی پذیرند. البته دستگاه های متخلف بر طبق بازرسی های انجام شده به قرارگاه ستاد ملی اعلام شدند.
وی افزود: ۶۱۰۰ تخت بیمارستانی که برای کرونا ویروس اختصاص داده شده بود تکمیل شد که ۱۲۰۰ تخت دیگر افزایش پیدا کرد و خط ۶۰۷۰ برای راهنمایی بیماران افتتاح شد تا هر بیماری که به بیمارستان رجوع کرد و جا نبود با تماس با این خط نسبت به مراجعه این بیمار به بیمارستان اقدام گردد.
استاندار تهران با تاکید بر این که در شهرهای قرمز فعالیت مشاغل گروه دو و سه و چهار باید متوقف باشد، اضافه کرد: تمام بوستانها و پارکها و همین طور سرو غذا داخل رستورانها ممنوعست و این اجازه به معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی داده شده تا با رستورانهای که در داخل خود نسبت به سرو غذا اقدام می کند برخورد شود. همین طور بوستانها و پارکهایی که فعالیت دارند نیروی انتظامی نسبت به تعطیلی و منع ورود افراد به آنها اقدام خواهدنمود. پیش بینی این است که حداقل دو هفته آتی شرایط به همین صورت است.
استاندار تهران در پاسخ به سوالی درباب تعطیلی هفته آتی برای تهران اظهار داشت: ما هم اکنون باید نسبت به اجرای دقیق مصوبات ستاد ملی کرونا و نظارت بر آنها اقدام نماییم و بااینکه لازم باشد خود ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به آن تصمیم گیری خواهدنمود.
منبع:

1400/02/02
13:07:34
5.0 / 5
1180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane