آغاز طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی

آغاز طرح ساماندهی میدان تجریش با جمع آوری پایانه حمل و نقل عمومی

پایانه حمل و نقل عمومی در ضلع جنوب میدان تجریش با هدف ساماندهی منظر شهری و اجرای طرح ساماندهی این میدان جمع آوری شد و حرکت اتوبوس ها به صورت گذری انجام می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید حمید موسوی شهردار منطقه یک با بیان خبر فوق عنوان کرد: طرح ساماندهی میدان تجریش به مدت یکسال توسط مشاورین، مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت و الان اجرای آن شروع شده است.
او اظهار داشت: این پایانه بعنوان محل توقف اتوبوس ها یکی از مکان های آلوده کننده هوای منطقه محسوب می شد حال با اجرای طرح های پیش رو به مکانی زیبا و امن برای زوار مرقد مطهر امامزاده صالح(ع) و کسبه بازار تجریش و گردشگران منطقه تبدیل خواهد شد تا سیما و منظر شهری شمال تهران با خصوصیت های جغرافیایی، معنوی و گردشگری آن هم راستا شود.
وی اظهار داشت: این پایانه دارای ۶ خط حمل و نقلی اتوبوس و مینی بوس بود که از نقاط مختلف شهر همچون پایانه شهید دستواره، میادین راه آهن، درکه، جماران، شهرک قایم(عج)، اُزگل و... مسافرین را جا به جا می کرد که با حذف پایانه مرکزی، این وسایل حمل و نقلی به صورت گذری مبادرت به سوار و پیاده کردن مسافرین می کنند.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، موسوی این اطمینان خاطر را به شهروندان و کسبه محل داد که این طرح می تواند در جهت رفع معضلات شهری این محدوده نقش موثری داشته باشد و گره ترافیکی ورودی امامزاده صالح (ع) و بازار تجریش را رفع کند.
منبع:

1400/01/31
19:23:43
5.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane