معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها خبر داد

بهره گیری از نیروهای وظیفه برای تامین نیروی پایگاه های آتش نشانی روستایی

بهره گیری از نیروهای وظیفه برای تامین نیروی پایگاه های آتش نشانی روستایی

به گزارش بیمه خانه معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: با پیگیری های به عمل آمده و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت مقام معظم رهبری فرماندهی کل قوا (مدظله العالی ) مجوز جذب و بکارگیری کارکنان وظیفه واجد شرایط در پایگاه های آتش نشانی روستایی صادر شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، علی قربانی با بیان خبر فوق اضافه کرد: این مجوز برای دو سال دارای اعتبار می باشد و طی آن امکان جذب سالانه حداکثر ۲۰۰ نفر از مشمولین واجد شرایط دارای مدارک تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد برای به کارگیری در پایگاه های آتش نشانی روستایی فراهم گشته است.

ایشان سپس درباب شرایط متقاضیان و نحوه اقدام آنان اظهار داشت: شیوه نامه جذب و بکارگیری نیروهای وظیفه در پایگاه های آتش نشانی روستایی برای سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ که حاوی شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان، وظایف نیروهای امریه، نحوه جذب و وضعیت اداری و پرسنلی آنها می باشد به معاونین امور عمرانی استانداریها ابلاغ گردیده است. پس متقاضیان جهت اطلاع از مفاد این شیوه نامه می توانند به دهیاریهای دارای پایگاه آتش نشانی مراجعه نمایند.

قربانی درباب اهم شرایط متقاضیان خدمت در پایگاه های آتش نشانی روستایی اظهار داشت: متقاضیان می بایست فاقد غیبت از خدمت وظیفه بوده و ضمن برخورداری از آمادگی جسمانی و روانی مناسب، مشتاق انجام عملیات های آتش نشانی و امداد نجات باشند.

وی اشاره کرد: در این مساله اولویت با مشمولینی است که دارای رشته های تحصیلی فنی و در رابطه با خدمات ایمنی و امداد و نجات بوده و در روستاهای تحت پوشش یکی از پایگاههای آتش نشانی روستایی ساکن باشند.

معاون امور دهیاری ها در ادامه اشاره کرد: مجوز قبلی برای جذب و بکارگیری نیروهای وظیفه در پایگاه های آتش نشانی روستایی مربوط به سال های ۹۷ و ۹۸ بود که طی آن بیش از ۴۵۰ نیروی امریه واجد شرایط در پایگاه های آتش نشانی روستایی جذب و به کارگیری شدند که اغلب آنها اکنون دوره خدمت وظیفه شان به پایان رسیده است که می بایست برای جلوگیری از ایجاد نقصان در کارهای پایگاه های آتش نشانی روستایی سریعاً با نیروهای جدید جایگزین شوند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع سانی وزارت کشور، قربانی ابراز امیدواری نمود باتوجه به وجود بیش از ۹۰۰ پایگاه آتش نشانی روستایی در سطح کشور با همکاری موثر استانداری ها بهره برداری بهینه و مفیدی از این ظرفیت صورت گرفته و گام مطلوبی در جهت بهبود وضعیت ارائه خدمات ایمنی و اطفاء حریق در روستاها برداشته شود.
منبع:

1400/01/30
20:39:58
5.0 / 5
1046
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane