كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

كاهش كیفیت هوای پایتخت طی امروز

بیمه خانه: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت الان (16 فروردین ماه) در محدوده قابل قبول است اما کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پیش بینی می شود.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان میدهد که در بامداد امروز (۱۶ فروردین ماه) باتوجه به افزایش تردد خودرو ها و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت.

با کاهش تدریجی تندی باد طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد. این شرایط جوی تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و با افزایش ترافیک شامگاهی برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

صبح فردا (۱۷ فروردین ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است، بااین حال در مناطق پرتردد احتمال افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا وجود دارد.

رشد نسبی ناپایداری جوی طی روز و وزش باد مؤثر تاحدودی موجب پراکندگی آلاینده ها خواهد شد. استمرار وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۱۷ فروردین ماه) کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت را به دنبال خواهد داشت.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۵۹ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۴ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

منبع:

1400/01/16
19:58:37
5.0 / 5
1219
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane