رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران خبر داد

راه اندازی بازارچه های روستایی استان تهران امسال

راه اندازی بازارچه های روستایی استان تهران امسال

به گزارش بیمه خانه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از طریق اندازی بازارچه های روستایی امسال با هدف تحقق برنامه ریزی برای پیشرفت استان تهران اطلاع داد.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند راه اندازی بازارچه های روستایی در سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: با عنایت به ضرورت برنامه ریزی برای پیشرفت استان، ایجاد روستا بازارها و بازارچه های روستایی در سال ۱۴۰۰ در دستورکار قرار دارد. در حقیقت این بازارچه های روستایی با هدف ایجاد رونق اقتصادی و تحقق توسعه در سطح روستاها تشکیل خواهند شد.
وی درباره تعیین تکلیف پروژه های شهرستانی در سطح استان تهران به بررسی و اتخاذ تصمیم برای پروژه های فیروزکوه اشاره نمود و اضافه کرد: مقرر شد سازمان مدیریت و برنامه ­ریزی استان تهران نسبت به ابلاغ و تخصیص ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل بخش تصویربرداری(سی تی اسکن) بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان فیروزکوه اقدامات لازم را انجام دهد.
شفیعی افزود: همینطور انجام اقدامات لازم در مورد ابلاغ و تخصیص اعتبارمبلغ ۵۰۰۰ میلیون ریال برای بازسازی اورژانس ۱۱۵ واقع در روستای گچه، مبلغ ۴۵۰۰ میلیون ریال برای حفاظت و احیای زیستگاه های شهرستان فیروزکوه و مبلغ ۲۵۰۰ میلیون ریال برای تکمیل پروژه بازسازی پل روستای انزها اختصاص یابد.
وی تصریح کرد: از طرفی مقرر شد اقدامات لازم در مورد تخصیص اعتبار برای اجرای پروژه اقتصاد مقاومتی راه اندازی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی و دامی شهرستان فیروزکوه در سال ۹۹ صورت پذیرد و با عنایت به صعب العبور بودن بعضی مناطق واقع در حوزه استحفاظی شهرستان، اقدامات لازم در مورد تخصیص اعتبار برای تهیه یک دستگاه خودرو در اختیار نیروی انتظامی شهرستان، صورت گیرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به کسب رتبه نخست استان تهران در محصول ناخالص داخلی (GDP) اشاره نمود و اضافه کرد: هدف اصلی از تهیه حساب های منطقه ای، محاسبه متغیرهای کلان اقتصادی هر یک از استان های کشور در یک سال است که با استفاده از این متغیرها میتوان وضعیت اقتصادی استان در آن سال و همینطور توان اقتصادی آنرا نشان داد. محاسبه محصول ناخالص داخلی (GDP) استان، مهم ترین کمیت کلان اقتصادی می باشد که از این محاسبات به دست می آید.
وی ادامه داد: ۷۴ درصد از ارزش افزوده استان در ارتباط با بخش خدمات، ۲۴ درصد بخش صنعت و مابقی از بخش کشاورزی است. اصول تهیه حساب های منطقه ای از نقطه نظر تعاریف و مفاهیم، طبقه بندی ها و روش های محاسبات همانند حساب های ملی منطبق بر راهکارهای عرضه شده در دستورالعمل سیستم حساب های ملی ( SNA ) است که در چارچوب ۸۲ بخش اصلی منتشر می شود و هم اکنون هم فایل نهایی حساب های منطقه ای بر روی سامانه اطلاعات آماری استان در دسترس عموم است.
منبع:

1400/01/13
15:41:56
5.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane