معاون وزیر كشور اعلام كرد

اعمال محدودیت ها و ممنوعیت ها طبق مفاد طرح جامع هوشمند

اعمال محدودیت ها و ممنوعیت ها طبق مفاد طرح جامع هوشمند

بیمه خانه: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اعلان اینکه روند مدیریت بیماری طی سال قبل با همدلی و همکاری متقابل مردم و کادر درمان موفقیت آمیز بود؛ اظهار داشت: باید روند همکاری تا اختتام بیماری منحوس در کشور تداوم یابد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا امروز در شصت و دومین نشست کمیته با اعلان اینکه با همدلی مردم، مسئولین و کادر درمان روند موفقیت آمیزی را در کنترل بیماری کرونا در سال قبل داشتیم؛ اظهار داشت: باتوجه به تداوم بیماری و جهش هایی که صورت گرفته باید با همان حساسیت و جدیت سال قبل در امر مقابله با بیماری کوشا باشیم.
معاون وزیر کشور اشاره کرد: تا زمان همه گیری تزریق واکسن کرونا هیچ راهکاری جزء رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی به صورت فاصله گذاری اجتماعی، ماسک و اجتناب از دورهمی ها در امر مبارزه با کرونا وجود ندارد و برای همین باید رعایت پروتکلهای بهداشتی در محور و صدر همه برنامه ها باشد.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به طرح جامع هوشمند محدودیت ها اظهار داشت: این طرح همانطور که از نامش پیداست جامع و هوشمند است؛ به این شکل که در وضعیت و بسترهای مختلف دستورالعمل های لازم را دارد و برای همین محور اجرا در سال جدید و به ویژه در روزهای ماه مبارک رمضان همین طرح باشد.
ذوالفقاری با اعلان اینکه تجربه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ماه رمضان پارسال، موفقیت آمیز بود؛ اظهار داشت: باید از تجربه مدیریت بیماری در سال قبل ماه رمضان به بهترین شکل ممکن استفاده نمائیم و اجازه ندهیم بیماری در این ماه مبارک شیوع و گسترش یابد.
وی در این رابطه اعلام داشت: برمبنای اعلام وزارت بهداشت در مناسبت های مذهبی و دینی بیشترین رعایت پروتکلهای بهداشتی اعمال گردیده است.
معاون وزیر کشور اظهار داشت: در مساله نذورات و مراسم‌ ب های احیا هم باید رعایت شدید پروتکلهای بهداشتی مورد توجه قرار گیرد.
ذوالفقاری در ادامه صحبت هایش به ضرورت استفاده از ظرفیت صدا و سیما در روزهای ماه مبارک رمضان اشاره نمود و اظهار داشت: امکان برگزاری مراسم ماه مبارک رمضان به ویژه شب های احیا به صورت خانوادگی با برنامه های متنوع صدا و سیما می تواند نیازهای معنوی شهروندان و روزه داران را مرتفع سازد.
معاون وزیر کشور همین طور اظهار داشت: اولویت برنامه ها به صورت برگزاری نماز و مناجات در ماه مبارک رمضان بایستی در مکان های باز و دارای تهویه هوا باشد تا امکان انتقال بیماری کم شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ذوالفقاری در آخر صحبت هایش به لزوم پرهیز از تصمیمات و طرح های چندگانه اشاره نمود و اظهار داشت: تصمیم سازی زیاد موجب اختلال در اجرای برنامه ها می شود و برای همین باید با محور قرار دادن همان طرح جامع هوشمند به مقابله با بیماری کرونا در کشور بپردازیم.
منبع:

1400/01/11
10:47:10
5.0 / 5
1167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane