شهردار منطقه ۲۱ تهران اعلام كرد

انجام اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسكن ویژه تهرانسر در دستوركار

انجام اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسكن ویژه تهرانسر در دستوركار

به گزارش بیمه خانه شهردار منطقه 21 تهران درباره بازدید وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن ویژه و طرح اقدام ملی در این منطقه اظهار داشت: در این بازدید مشکلات فی درخلال عنوان شد و پیرو تاکید شهردار تهران اقدامات اداری لازم برای تقویت طرح مسکن ویژه در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رضا رجب زاده با اعلان اینکه موضوعی که شهرداری منطقه در این بازدید مطرح نمود، تامین سرانه های لازم برای مسکن ویژه و ملی است، اضافه کرد: زمانی که این مسکن ها آماده و تحویل متقاضیان شود، ادامه زندگی در این محدوده ها نیاز به تامین سرانه هایی مانند مدرسه، سرانه های فرهنگی، مذهبی و بهداشتی و درمانی دارد. قسمتی از این سرانه ها را شهرداری تامین می کند که به همین دلیل تقاضا کردیم زمین هایی به شهرداری تحویل داده شود تا اقدامات لازم دراین زمینه صورت گیرد اما تامین بخش های دیگری از این سرانه ها نیاز به تعاملات دستگاه های اجرائی مانند سازمان نوسازی مدارس و دیگر دستگاه های متولی دارد که مسئول راه اندازی آن سرانه ها هستند و باید مذاکرات انجام و اعتبارات لازم به این مساله تخصیص داده شود.
رجب زاده در ادامه با اعلان اینکه این طرح در چند سال آینده و پس از ساخت واحدها، بار جمعیتی در منطقه ایجاد خواهد کرد، افزود: به جهت اینکه مردم مشکلی در بحث سرانه ها نداشته باشند و اقدامات رفاهی لازم برای مردم صورت بگیرد باید همه دستگاههای مرتبط پای کار بیایند و شهرداری هم به سهم خود کار را آغاز نموده و تعدادی بوستان را در این محدوده ها راه اندازی و برنامه هایی مانند پروژه های توسعه محلی را در آن محدوده تعریف کرد.
شهردار منطقه ۲۱ در آخر وجود یک زندگی با کیفیت در آن محدوده را نیازمند تامین سرانه ها دانست و تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی نیز دستورات لازم را دراین زمینه ابلاغ نمود و امیدواریم که این دستورات به نتیجه برسد و عملیاتی شود.
بر طبق گزارش پایگاه خبری شهر، مسکن ویژه تهرانسر بعنوان یکی از طرح های جایگزین مسکن مهر در اواخر دولت دهم عنوان شد. در آن زمان قسمتی از اراضی واقع در یکی از محلات جنوب غربی تهران- تهرانسر- برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد. در ابتدای تعریف این طرح قرار بود بیش از چهار هزار واحد مسکونی در این محله در قالب مسکن ویژه راه اندازی شود که پس از انجام کارشناسی های صورت گرفته، مقیاس این طرح به ساخت بیش از دو هزار واحد مسکونی کم شد.
منبع:

1400/01/04
13:52:48
5.0 / 5
1161
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane