فرمانده انتظامی گیلان:

افزایش ۴۶ درصدی كشف مواد مخدر در گیلان

افزایش ۴۶ درصدی كشف مواد مخدر در گیلان

به گزارش بیمه خانه فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به افزایش 46 درصدی کشفیات مواد مخدر در استان در مقایسه با سال گذشته، اظهار داشت: 805 قاچاقچی نیز دستگیر شدند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار عزیزالله ملکی ظهر چهارشنبه در نشست هم اندیشی با مدیران خبرگزاری ها، پایگاه های خبری و روزنامه های استان گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه، اظهار نمود: همکاری و تعامل رسانه با نیروی انتظامی بسیار تأثیر گذار و حائز اهمیت می باشد.
وی به تلاش پلیس برای برقراری امنیت در سطح استان گیلان اشاره نمود و اضافه کرد: تعامل عموم مردم نیز با پلیس در برقراری این امنیت تأثیرگذار است.
سردار ملکی در ادامه با اعلان اینکه گیلان در حوزه پیشگیری رتبه نخست و در حوزه کشف در جایگاه دوم کشور قرار دارد، تاکید کرد: بطور قطع پلیس به تنهایی نمی تواند در عرصه مبارزه با لطمه های اجتماعی موفق عمل کند.
وی با اشاره به کاهش ۳۰ درصدی سرقت و افزایش شش درصدی در زمینه کشف، افزود: ۸۸ فقره زورگیری و خفت گیری و کاهش ۶۸ درصدی سرقت به عنف از دیگر آمارهای سال ۹۹ است.
سردار ملکی در ادامه با اعلان اینکه در حوزه قتل شاهد کاهش هفت درصدی بوده این، اظهار داشت: در بخش مواد مخدر نیز ۴۶ درصد افزایش کشف داشتیم و ۸۰۵ قاچاقچی دستگیر شدند.
وی همین طور به موضوع کشف سلاح های غیر مجاز در سطح استان گیلان نیز اشاره نمود و اضافه کرد: در این عرصه نیز شاهد جهش ۵۳ درصدی بودیم. پلیس فتا استان گیلان نیز سه هزار و ۸۲۸ پرونده را ایجاد کرده که در مقایسه با سال قبل پنج درصد کاهش داشته ایم.
فرمانده انتظامی گیلان با اعلان اینکه در حوزه ترافیک در مجموع شاهد کاهش هفت درصدی در تعداد جانباختگان حوادث جاده ای بوده ایم، افزود: در تعداد مصدومین حوادث رانندگی نیز ۲۱ درصد کاهش داشته ایم.
وی با اشاره به حوادث چهارشنبه آخر سال با اشاره به پلیس با نشاط اجتماعی مخالف نبوده اما بی نظمی در امنیت عمومی را نمی پذیرد، افزود: ۴۳ نفر به سبب ایجاد تجمع در چهارشنبه آخر سال دستگیر شدند که در مقایسه با سال قبل با افزایش ۸۷ درصدی همراه بوده است. ۶۷ نفر مصدوم نیز مصدوم شدند که از این تعداد دو نفر قطع عضو شده اند.
سردار ملکی به تماس ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر با سامانه ۱۱۰ پلیس نیز اشاره و بیان کرد: سعی شده تا بیشتر تماس ها پیگیری شود.
وی با اشاره به تغییر وضعیت دو شهرستان رودسر رودبار از نارنجی به زرد، اظهار داشت: احتمال با حضور مسافران در استان مواجه خواهیم شد تمام یگان ها در آماده باش خواهند بود.
فرمانده انتظامی گیلان با اعلان اینکه ۲۰۰ گشت انتظامی و یگان امدادی در جاده های استان گیلان مستقر خواهند بود، اظهار داشت: ۱۵۳ خودرو و موتور گشت راهور نیز حضور خواهند داشت.
وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت بسیج و گشت های رضویون نیز بهره گیری شود، اضافه کرد: ۲۴ هزار و ۶۰۰ برگ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی از شروع اجرای محدودیت ها در استان صادر گردیده است.


منبع:

1399/12/27
19:25:54
0.0 / 5
1072
تگهای خبر: انتظامی , پلیس , ترافیك , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane