دبیر هیئت مركزی نظارت بر انتخابات شوراها:

بخشنامه دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها در دست بررسی می باشد

بخشنامه دبیرخانه دائمی نظارت بر انتخابات شوراها در دست بررسی می باشد

بیمه خانه: دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها از پیش بینی سازوکاری برای دائمی شدن تشکیلات استانی دبیرخانه این هیئت در صورت تصویب مجلس آگاهی داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسین بحیرایی در جریان برگزاری وبینار دبیران هیئت های عالی نظارت استانی به تشریح مراحل و چگونگی دائمی شدن دبیرخانه هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات پرداخت و بیان کرد: با عنایت به این که نظارت بر انتخابات شوراها نیازمند به دائمی شدن دبیرخانه هیئت بود، از دوره چهارم شوراها کوشش برای انجام این مهم شروع شد و در نهایت در سال ۱۳۹۶، تبصره یک ماده ۶۳ قانون تشکیلات شوراها توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسید.
ایشان سپس اظهار نمود: این تبصره مقرر داشت دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات در مجلس شورای اسلامی در اجرای ماده ۵۳ این قانون با امکانات موجود مجلس شورای اسلامی مستقر شده و کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور موظف است مطابق بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی سازمان متناسب را حداکثر ظرف مدت ۶ ماه تهیه نموده و بمنظور تصویب در اختیار کمیسیون بخشنامه داخلی مجلس شورای اسلامی قرار دهد.
بحیرایی در ادامه از معاون نظارت مجلس برای حمایت های ویژه و تدبیر جهت تعیین مکانی مناسب برای استقرار دبیرخانه دائمی و پیگیری مصوبات هیئت مرکزی نظارت قدردانی و بیان کرد: از دکتر غفاری معاونت محترم اجرائی مجلس که با حمایت های بی دریغ خود موجبات انجام خیلی از امور دبیرخانه همچون برگزاری کلاس های اموزشی اعضاء هیئات نظارت کل کشور را به صورت مجازی فراهم آوردند، قدردانی می کنم.
وی در این جلسه همین طور از تدوین و ارسال بخشنامه دبیرخانه دائمی هیئت نظارت بر انتخابات شوراها به کمیسیون بخشنامه داخلی مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم این مهم در مجلسی که مقام معظم رهبری آنرا مجلس انقلابی توصیف کرده اند، محقق شود.
دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در ادامه از دبیران هیئت های عالی نظارت در استانها خواست از ظرفیت های ماده ۷۱ قانون تشکیلات شوراها که کلیه دستگاهها و نهادهای حاکمیتی را به همکاری با هیئت های نظارت موظف می سازد، استفاده کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: از دبیران هیئت نظارت در استانها انتظار می رود در جریان تشکیل، بررسی و ارسال پرونده داوطلبان شامل آنکه صلاحیت شان رد یا تایید شده باشد به هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات با نهایت دقت و نظم عمل کنند تا کار بررسی نهایی پرونده ها و رسیدگی به شکایات احتمالی به خوبی انجام پذیرد.
اسلام حسین زاده، معاون مالی و پشتیبانی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها نیز در این وبینار با اشاره به اینکه از ۸۹ میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده هیئت های نظارت ۶۴ میلیارد تومان در قالب بودجه وزارت کشور پیش بینی شده است، مطرح کرد: ۲۵ میلیارد تومان باقی مانده بعنوان اعتبارات پیش بینی شده برای دبیرخانه به تصویب بودجه سال ۱۴۰۰ موکول شده است.
وی دبیران هیئت های نظارت استانی را به صرفه جویی در هزینه ها فراخواند و در همین راستا هیئت های نظارت را به استفاده از امکانات نهادهای احصاء شده در ماده ۷۱ قانون تشکیلات شوراها سفارش کرد.
منبع:

1399/12/26
20:18:01
0.0 / 5
1157
تگهای خبر: اعتبار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane