محسن هاشمی:

در انتخابات شوراها شركت نمی كنم

در انتخابات شوراها شركت نمی كنم

رئیس شورای شهر تهران درمورد شرکت در انتخابات شورای شهر تهران و ریاست جمهوری اظهار داشت: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم و در انتخابات ریاست جمهوری هم قرار شد گول نخورم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه دویست و هشتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه هم اندیشی امروز از ساعت ۷: ۳۰ و با حضور شهردار تهران شروع شد و موارد مهمی در این نشست همچون آخرین وضعیت پرونده عیسی شریفی در دادسرای نظامی و اقدامات شهرداری برای برگشت طلب شهرداری از شرکت رساتجارت مبین بحث و گفت و گو شد. در ادامه در مورد تعدادی تاکسی که از حدود دو سال قبل از خارج به کشور وارد و قرار بود در یکی از پروژه ها بعنوان تاکسی خارجی استفاده گردد صحبت شد. با عنایت به این که پروژه هنوز اجرائی نشده تکلیف تاکسی ها روشن نیست و جزو سوالاتی بود که از شهردار تهران پرسیده شد.
وی با اشاره به اینکه در ادامه جلسه علنی صحن شورا برگزار شد اظهار داشت: اساسنامه سازمان های شهرداری در ادامه عنوان شد. در شهرداری ۴۳ شرکت و سازمان داریم واساسنامه برخی از این شرکت ها به تصویب شورای شهر نرسیده است و سازمان ها و شرکت ها غیرقانونی هستند که نمی توانند با این وضعیت به فعالیت ادامه دهند. برای حل این مشکل اساسنامه تیپ باید برای همه سازمان ها و شرکت ها تهیه و بتوانند موضوعات خویش را در آن مطرح کنند و بدینگونه قانونی شوند.
وی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه در بررسی لایحه پیشنهادی شهرداری برخی سازمان ها را ادغام کرد و تغییر ساختار درنظر گرفته بود که هم مورد مخالفت شهرداری و هم برخی از اعضا قرار گرفت و به برگشت لایحه به کمیسیون رای داده شد. در ادامه افزایش سرمایه شرکت واحد اتوبوسرانی را مصوب کردیم تا با عنایت به افزایش قیمت ها در خرید اتوبوس گرفتار مشکل نشوند. در ادامه آخرین گزارش مالی خزانه دار شورا تا آخر بهمن ۹۹ قرائت شد که نشان می داد شهرداری توانست ۶۵ درصد درآمد مصوب را جذب نماید.
رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه شهرداری قول داده است تحقق بودجه را تا آخر سال به ۸۰ درصد برساند، اضافه کرد: در حدود ۸ درصد از این بودجه غیرنقدی بوده است و همچنان تحقق بودجه غیرنقدی در شهرداری پابرجا است.
وی درمورد دوبرابر شدن بودجه سال ۱۴۰۰ نسبت به سالجاری و احتمال ایجاد مشکل برای شهرداری تهران در تحقق بودجه اظهار داشت: بودجه دوبرابر نشده است و در حدود ۲۷ درصد افزایش بودجه داشتیم و به علت تبصره ها که از سال جاری در بودجه ذکر می شود رقم بودجه این حد افزایش داشته است. بودجه سال ۹۹ را انبساطی بسته بودیم و نسبت به سال قبل افزایش ۴هزار میلیاردی تحقق بودجه را شاهد بودیم.
وی اضافه کرد: اما با عنایت به شرایط کرونایی و مشکلات موجود تحقق درآمدها بد نبوده است از طرفی درآمدهای پایدار هم در حدود ۳۰ درصد بوده است که بد نبود و برخی معتقدند درآمد پایدار شهرداری بیشتر است و باید فروش تراکم مازداد هم در گروه درآمدهای پایدار قرار گیرد. در مجموع میتوان اظهار داشت که شهرداری خوب عمل کرده است و با عنایت به شرایط کرونایی و رکود اقتصادی و افزایش هزینه ها توانسته شهر را مدیریت کند و مغایر قانون هم عمل نکرده و شهرفروشی هم نکرده است که اقدام مثبتی است هرچند که ما مگاپروژه نداشتیم که بتوانیم با آن تبلیغات آنچنانی داشته باشیم.
هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری شرکت می کنید یا خیر؟ اظهار داشت: در انتخابات شوراها شرکت نمی کنم و در انتخابات ریاست جمهوری هم قرار شد گول نخورم. سال آینده بازنشسته می شوم و باید ببینم که من را به کار برمی گردانند یا نه. اگر برگردانند به جمهوری اسلامی خدمت می کنم.
وی درباره آخرین جزئیات پرونده شهرداران بازداشتی نیزگفت: این مورد رسیدگی و دو شهردار بازپرسی شدند و شهردارها با وثیقه آزاد شدند اما چون هنوز متهم هستند بهتر است درباره آنها صحبت نشود.1399/12/24
22:46:11
0.0 / 5
1122
تگهای خبر: خرید , شركت , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane