ممنوعیت سفر به و از شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز

ممنوعیت سفر به و از شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اظهار داشت: سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونائی ممنوع می باشد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در شصتمین جلسه این کمیته، دستورالعمل های سفرهای نوروزی در وضعیت کرونا را مورد بحث و بررسی قرار داد.
وی با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروزی اظهار داشت: اصل بر نرفتن سفر و پرهیز هر گونه جابجایی بین شهری می باشد. سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونائی ممنوعست و از ۲۵ اسفند ماه که رنگ بندی شهرها اعلام می شود، تا ۱۵ فروردین ماه به همان منوال خواهد بود.
وی در همین راستا اضافه کرد: چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافرین سه روز مهلت دارند که از آن شهر بیرون بروند و مسافری هم نمی تواند وارد آن شهر بشود.
معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور اظهار داشت: هم استانها و هم نیروی انتظامی برای کنترل کامل شهرهای قرمز و نارنجی متمرکز باشند.
ذوالفقاری بر عدم تشویق مردم به سفر اصرار کرد و اظهار داشت: حتما باید فاصله اجتماعی رعایت شود و این فقط مختص افرادی که به سفر می روند، نخواهد بود.
در این جلسه پیشنهاد شد اگر افرادی که تست آنها مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکنند و سفر بروند، ضمن جلوگیری در راه و برگرداندن مبلغی را جریمه خواهند شد و باید به مراکز قرنطینه بروند.
بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در این نشست نماینده اصناف و کسبه هم گزارش هایی را ارائه کرد و تاکید شد که مصوبه ای برای محدودیت زمانی ساعات کار کسبه وجود ندارد اما محدودیت تردد شبانه همچنان ادامه دارد.
همچنین در این نشست به بحث واکسن اتباع خارجی اشاره شد و ذوالفقاری با اعلان اینکه با اتباع خارجی در کشور ما همانند هموطنان خودمان در درمان رفتار می شود، اظهار داشت: بحث تزریق واکسن به اتباع خارجی همزمان با مردم کشور مطرح است و کمیساریای عالی پناهندگان آمادگی کمک دارد برای واکسیناسیون اتباع خارجی و می تواند واکسن هایی که مورد تایید وزارت بهداشت باشد را برای این قشر وارد کند.
منبع:

1399/12/19
14:18:56
0.0 / 5
1160
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane