هشدار درباره برخی اقدمات برای محدودسازی فعالیت سمن ها در هرندی و محلات لطمه خیز تهران

هشدار درباره برخی اقدمات برای محدودسازی فعالیت سمن ها در هرندی و محلات لطمه خیز تهران

عضو هیات رییسه شورای شهر تهران اشاره کرد: برخی سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود وضعیت محلات لطمه خیز می دانند و همین مسأله باعث شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر مشخص شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی بامداد امروز در دویست و هفتاد و هشتمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران با تبریک اعیاد پیش رو اظهار داشت: ۱۴ اسفند، سالگرد درگذشت دکتر محمد مصدق، نخست وزیر آزادی خواه و ملی گرای ایران است که در راه احقاق حقوق ملت ایران جانفشانی های بسیار کرد.
وی به روز جهانی حیات وحش در ۱۲ اسفند اشاره نمود و گفت: مجموعه محیط زیست شهری تهران به انجمن یوزپلنگ ایرانی کمک کرده و فضایی را در اختیار آنها قرار داده بود. متاسفانه تعدادی از واحدها در شهرداری پیگیر هستند این دفتر کوچک و مختصر را که در اختیار این انجمن ملی قرار دارد، به این بهانه که یوزپلنگ چه ربطی به تهران دارد، بگیرند.
رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر افزود: این در حالیست که کلانشهرهای دنیا برای پشتیبانی از تنوع زیستی کشورشان سرمایه گذاری می کنند و از هزاران ملکی که در اختیار گروه های مختلف اجتماعی است، حتما سهم یک انجمن ملی، در اختیار داشتن یک دفتر مختصر است. البته معاونت اجتماعی و فرهنگی در حال تلاش است که این مساله را تثبیت کرده و آنها این مجوز را بگیرند.
حسینی میلانی در تذکری در رابطه با منع فعالیت سمن ها در محلات لطمه خیز اشاره کرد: بر طبق خبرهای واصله در خصوص ایجاد محدودیت بر سر راه فعالیت سازمان های مردم نهاد در منطقه ۱۲، فشارهای گوناگونی از طرف برخی نهادها در باب عدم زمینه سازی برای فعالیت سازنده سمن ها در محله هرندی اعمال شده است.
وی با اشاره به حکم اخیر صادر شده درباره جمعیت امام علی (ع) اشاره کرد: ظاهراً برخی سمن ها را رقیبی جدی در ساماندهی و بهبود وضعیت محلات لطمه خیز می دانند و همین مسأله باعث شده ناکارآمدی نهادهای متولی امر مشخص شود.
این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: گویا بناست در محله هرندی و سایر محلات لطمه خیز تهران، برخی تشکیلاتی را مستقر کنند و نتایج فعالیت ها و زحمات چندین ساله سمن ها را بی تاثیر نشان داده و خود دست به کار کارهای ضربتی و غیر اجتماعی بزنند.
حسینی میلانی با تاکید بر اینکه ما بعنوان نمایندگان شهر تهران معتقدیم سمن ها در منطقه ۱۲ و سایر محلات لطمه خیز به ویژه محله هرندی دارای کارنامه و سابقه درخشانی هستند، اظهار داشت: شهرداری تهران موظف است زمینه را برای فعالیت بیشتر و کارآمدتر این بخش از جامعه مدنی فراهم نموده و در مقابل هرگونه فشار خارج از ساختار مدیریت شهری ایستادگی کند و بدون مجوز شورا هیچ نوع فعالیتی درباب ایجاد محدودیت برای سمن ها انجام ندهد.
وی افزود: نقش معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در این بین بسیار حائز اهمیت می باشد و باید در امتداد سیاست های ابلاغی شورای شهر اقدام نموده و کلیه امکانات و لوازم فعالیت سمن ها در محلات لطمه خیز بخصوص محله هرندی را فراهم آورد.1399/12/17
13:28:16
0.0 / 5
974
تگهای خبر: خدمات , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane