رئیس شورای شهر تهران عنوان كرد

منابع درآمدی شهرداری تهران به صورت مشخص اعلام شده

منابع درآمدی شهرداری تهران به صورت مشخص اعلام شده

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر اینکه هر یک از سازمانها و شرکتهای شهرداری تهران خود درآمدزایی دارند، اظهار داشت: منابع درآمدی شهرداری تهران به صورت مشخص اعلام شده است.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه برگزاری جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در گذشته تبصره های بودجه خارج از عدد و رقم بودجه در نظر گرفته می شد، اما بخشنامه ای از سوی وزارت کشور صورت گرفت با هدف شفاف تر شدن بودجه.
وی ادامه داد: در گذشته رقم بودجه مشخص بود و تعدادی هم تبصره به آن الحاق می شد که گاها سبب می شد عدد واقعی بودجه به درستی دیده نشود. بنابراین در بخشنامه جدید وزارت کشور اعلام شده که تبصره ها داخل بودجه آورده شود که برای بودجه عدد واقعی تری اعلام گردد.
وی افزود: در جلسه امروز بررسی تبصره های بودجه ۱۴۰۰ شهرداری را در دستور کار داشتیم که حدود ۳۰ تبصره بود، اما تعدادی به آنها افزوده شد و به عدد ۴۱ رسیدیم. برپایه آئین نامه در رسیدگی به بودجه، اعضا اگر پیشنهادی را در زمان مقرر عرضه کند ابتدا در کمیسیون برنامه و بودجه مطرح خواهد شد و اگر به نتیجه نرسد به کمیسیون تلفیق ارسال می شود. در آن جا هم اگر به نتیجه نرسد اعضا می تواند این پیشنهادات را در صحن مطرح کند که معمولا تعداد آنها هم زیاد است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تکیه بر اینکه پیشنهادات اعضا برای تبصره های بودجه سال آینده شهرداری تهران زیاد بوده است، اضافه کرد: این پیشنهادات حدود ۲۰ پیشنهاد بود بنابراین اعضا پیشنهادات خویش را در صحن مطرح نمودند و این سبب کند شدن کار رسیدگی به بودجه شد. برهمین اساس از ۴۱تبصره حدودا سه تبصره را بررسی کردیم و امیدواریم با صحبت با اعضا، پیشنهادات خویش را برای افزایش سرعت بررسی کاهش دهند. به هر ترتیب امروز پس از ظهر و فردا بامداد و پس از ظهرشورا برای افزایش سرعت رسیدگی به بودجه جلسه خواهد داشت.
هاشمی در پاسخ به سوالی در مورد منابع درآمدی بودجه شهرداری تهران در سال آینده اظهار داشت: شهرداری تهران ۴۱ سازمان و شرکت دارد و هر یک از آنها همانند اتوبوسرانی که در فعالیت خود بلیت می فروشد و سوبسید را بخشی از دولت و بخشی از شهرداری تهران تأمین می کند، هر یک از سازمانها در آمد دارند که در مجموع عدد قابل توجهی خواهد بود.
وی افزود: بخش عمده ای از درآمد شهرداری تهران از محل ساخت و ساز شهروندان در شهر است که برپایه طرح جامع و طرح تفصیلی هر پلاک شهری می تواند حجم مشخصی ساخت و ساز انجام دهد که برای انجام این حجم باید عوارض ساخت و ساز را پرداخت کند. بدون شک این عوارض قانونی می باشد و به این مورد شهرفروشی نمی گویند.
وی تصریح کرد: عوارض دیگری همچون قطع درختان و... هم در مجموع بودجه شهرداری تهران را تأمین می کند و عوارض نوسازی هم توسط همه شهروندان پرداخت می شود. فهرست کامل درآمدهای شهرداری تهران مشخص است و برای بودجه سال آینده اعلام شده است.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری در مورد مرکز پژوهشهای شورای شهر تهران و همینطور مرکز مطالعات شهرداری تهران اظهار داشت: پژوهش در شهرداری تهران در تمام شرکتها و سازمانها انجام می شود، البته بعضی از سازمانها در ساختار معاونتهای خود پژوهش ها را انجام می دهند و برخی هم پژوهشهای خودرا توسط مرکز مطالعات انجام می دهند. به شورای شهر تهران هم اجازه داده شده مرکز پژوهش ها داشته باشد اما اجازه داده نشده برای خود نیرو بگیرد، بلکه این کار را باید به صورت برون سپاری انجام دهد.
به قول هاشمی، پیش تر چند نفر نیرو وجود داشت که اعضا پیشنهادهای خویش را برای انجام پژوهش به آنها اعلام می کردند و از راه برون سپاری این پژوهش ها انجام می شد، اما در هیات رئیسه مقرر شد این کار را به صورت کامل برون سپاری نماییم و دو رابط هم برای اعضا قرار دهیم تا نیاز پژوهشی خویش را از راه آنها دنبال کند. بدین سان برای پیشگیری از هزینه اضافی در ایجاد چنین مرکزی نهایتا مبحث در هیات رئیسه رای نیاورد و مقرر شد این کار به صورت برون سپاری دنبال شود.1399/12/10
22:19:45
0.0 / 5
1439
تگهای خبر: شركت , شهرداری , فروش , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane