رییس سازمان شهرداری ها و دهیاریهای كشور خبر داد

ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بكارگیری نیرو در دهیاریها

ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بكارگیری نیرو در دهیاریها

به گزارش بیمه خانه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ابلاغ دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بکارگیری نیرو در دهیاری های کشور به استانداران اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد ضمن اعلام مطلب فوق اظهار نمود: در جهت اجرای تبصره(۳) ماده (۱) اصلاحیه آئین نامه استخدامی دهیاری های کشور (مصوب۹۸.۶.۲۶هیأت وزیران)، به منظور ایجاد فرصت های برابر و رویکرد حذف به کارگیری نیرو خارج از فضای رقابتی در فرایند ورود به دهیاری ها، "دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون بکارگیری نیرو در دهیاری ها" توسط وزیر محترم کشور به استانداران ابلاغ گردید.

وی افزود: برپایه دستورالعمل ابلاغی، بکارگیری نیرو در دهیاری، با لحاظ ساختار سازمانی مصوب و مجوزهای صادره، یک مرتبه در سال قابل انجام است.

وی افزود: مطابق این دستورالعمل، بکارگیری نیرو در دهیاری منوط به تطبیق وضعیت نیروی موجود با ساختار سازمانی ابلاغی، پیشبینی اعتبار در بودجه سالیانه دهیاری و وجود پست بلاتصدی در ساختار سازمانی بوده و استانداری موظف به انتشار آگهی، از راه رسانه های عمومی و پایگاه اطلاع رسانی استانداری می باشد.

جمالی نژاد اضافه کرد: افراد شرکت کننده در آزمون ملزم به شرکت در آزمون علمی، مصاحبه و آزمون عملی به فراخور شغل مندرج در آگهی می باشند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه کمیته ای در سطح استان به منظور نظارت بر برگزاری آزمون تشکیل می شود، اظهار داشت: بدیهی است از این پس، هرگونه به کارگیری نیرو در دهیاری، در چارچوب قرارداد کار بدون تعهد استخدامی، برپایه ساختار مصوب و وفق دستورالعمل نحوه برگزاری آزمون امکان پذیر خواهدبود.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمالی نژاد، معاونین هماهنگی امور عمرانی استانداری را مسئول حسن اجرای دستورالعمل و سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور را ناظر عالی بر روش اجرای آن ذکر نمود و با تاکید بر ممانعت از هرگونه اعمال سلیقه در بکارگیری نیرو در دهیاری ها، نظارت بر روش اجرای مفاد دستورالعمل را ضروری دانست.
منبع:

1399/11/26
23:14:13
0.0 / 5
1132
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane