تداوم هوای مطلوب پایتخت

تداوم هوای مطلوب پایتخت

بیمه خانه: بر طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، هوای پایتخت برای سومین روز پیاپی در محدوده قابل قبول قرار دارد این در حالیست که طی هفته گذشته هوای پایتخت پنج روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران نشان میدهد که در صبحگاه امروز (۱۳ بهمن ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز شرایط نسبتا ناپایدار بر جو حاکم خواهد بود و وزش باد مؤثر موجب پراکندگی آلاینده ها می شود و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی می ماند. با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش بینی می شود.

صبح فردا (۱۴ بهمن ماه) با کاهش تندی باد و افزایش تردد خودرو ها انتظار می رود غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزایش پیدا کند و کیفیت هوا در بعضی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

پایداری جوی همراه با عدم وزش باد در بیشتر ساعات بعدازظهر موجب تجمع آلاینده ها خواهد شد. با حاکمیت این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱۴ بهمن ماه) برقراری وضعیت ناسالم برای گروه های حساس در مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۶۲ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۱ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهایی پیاممنبع:

1399/11/13
14:40:58
0.0 / 5
1186
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane