فرماندار ویژه شهرستان ری تشریح كرد

جزئیات تشكیل فرماندهی انتظامی ری

جزئیات تشكیل فرماندهی انتظامی ری

فرماندار ویژه شهرستان ری جزئیات تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه این شهرستان را شرح داد.


حسین توکلی کجانی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه در شهرستان ری اظهار داشت: درباره ارتقاء جایگاه شهرستان ری در حوزه نیروی انتظامی از سرکلانتری به فرماندهی ویژه ری زیرنظر فرماندهی تهران بزرگ، در گذشته مقدمات آن انجام شده است و فرماندهی ناجا با این مورد موافقت کرده است. البته این بحث چند سالی به دلیلی عدم وجود زمین جهت راه اندازی ساختمان فرماندهی مغفول مانده بود.
وی ادامه داد: اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومانی جهت ارتقاء و ایجاد فرماندهی انتظامی در این شهرستان پیشبینی شد، اما به علت اینکه زمین لازم وجود نداشت امکان راه اندازی ساختمان فرماندهی در مرکز شهرستان فراهم نشده بود. به هرترتیب با پیگیری های استاندار تهران و فرمانداری شهرستان ری در این دوره هم اکنون ۳.۵ هکتار زمین در مراحل نهایی شدن از جانب شهرداری تهران است تا بتوانیم فرماندهی انتظامی ویژه با پلیس های تخصصی مستقل ولی در مدیریت کلان زیرنظر فاتب ایجاد نماییم.
وی افزود: بدون شک باید فرماندهی ویژه شهرستان ری زیر نظر تهران بزرگ باشد ولی این فرماندهی دارای پلیس های تخصصی مستقل خواهد بود؛ موضوعات شهرستان ری با عنایت به وسعت ۲هزارو ۲۰۰ کیلومترمربعی که شامل ۵ بخش و ۶ شهر است از پیچیدگی های ویژه برخوردار می باشد و وجود نقاط مهم و حساس شهرستان به همراه برگزاری مراسمات مختلف ملی و مذهبی لزوم اجرایی شدن این فرماندهی را دوچندان می کند.
وی تصریح کرد: البته در کنار پیگیری برای تشکیل فرماندهی ویژه، تقویت نیروی انتظامی هم ظرف سالهای گذشته در دستور کار قرار داشته است تا جایی که درحال حاضر ساخت کلانتری علائین را آغاز کردیم؛ کلانتری با ساختار به روز که پیمانکار آن انتخاب شده و بزودی با اعتبارات فرمانداری شهرستان ری این کلانتری در یکی از نقاط صدمه پذیر شهرستان یعنی شهرک علائین بعد از اتمام مراحل، عملیات راه اندازی آن آغاز خواهد شد.
فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به تقویت نیروی انتظامی شهرستان در حوزه تجهیزات و امکانات اشاره نمود و اضافه کرد: با هدف تقویت و ارتقاء سطح خدمت رسانی نیروی انتظامی در شهرستان ری و تأمین امنیت و آرامش شهروندان، بحث تأمین تجهیزات و امکانات برای نیروی انتظامی را به جد پیگیر شده و برای تقویت بیشتر همچنان این مهم را بعنوان یکی از اولویت های تأمین امنیت و آرامش برای شهروندان دنبال می نماییم.
وی درباره استقلال فرماندهی ویژه شهرستان ری هم اظهار داشت: بر خلاف سایر استانهای کشور که تنها با یک فرماندهی انتظامی مدیریت می شود، تهران با ۳ فرماندهی انتظامی خدمات دهی می شود بگونه ای که فاتب شامل شهرستان تهران، ری و شمیرانات است و فرماندهی شرق که شهرستان های شرق استان را و فرماندهی غرب که مدیریت شهرستانهای غربی استان تهران را به صورت مستقل و زیرنظر ناجا برعهده دارد. فرماندهی انتظامی ری هم بعد از تشکیل زیر نظر فاتب با پلیس های تخصصی مستقل کار خواهد نمود.
منبع:

1399/11/04
22:40:13
0.0 / 5
1049
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane