مدیركل آموزش فنی و حرفه ای :

۹ هزار و ۵۰۰ سرباز آموزش فنی حرفه ای دیدند

۹ هزار و ۵۰۰ سرباز آموزش فنی حرفه ای دیدند

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اظهار داشت: در طول هر ماه بیش از هزار نفر و در طول 9 ماه سال جاری بیش از 9 هزار و 500 نفر از سربازان وظیفه در سطح استان تهران  آموزش فنی و حرفه ای دیدند.



پوراندخت نیرومند در گفت و گو با خبرنگار مهر، گفت: برمبنای تفاهم نامه همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران و با هدف توانمندسازی مهارت شغلی سربازان وظیفه و جذب آنان به بازار کار بعد از اختتام دوران سربازی، دوره آموزشی فنی و حرفه ای در پادگان ها انجام شد که در هر روز کاری ۴۶ نفر و در طول هر ماه بیش از یک هزارنفر و در طول ۹ ماه سال جاری بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ نفر از سربازان وظیفه در سطح استان تهران آموزش فنی و حرفه ای دیدند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اضافه کرد: سربازان نیروی مسلح طی ۹ ماه سال جاری ۵ هزار و ۵۴۳ نفر در محیط واقعی کار و ۴ هزار و ۲۷ نفر نیز در کارگاه ها ی ثابت در این دوره های آموزشی فنی و حرفه ای شرکت کردند که بعد از شرکت در آزمون ۳ هزار و ۱۸۰ نفر از این افراد موفق به کسب گواهی نامه مهارت شغلی شدند.
نیرومند اشاره کرد: استفاده بهینه دانش آموختگی دراین دوران سبب می شود سربازانی که هیچ نوع مهارت شغلی ندارند با حضور دردوره آموزشی فنی و حرفه ای علاوه بر توانمند سازی و کسب مهارت، نگرانی شغلی آنان بعد از اختتام دوران سربازی نیز به حداقل برسد.
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران اشاره کرد: سربازانی که بعد از گذاران دوره و یا دوره های آموزش فنی و حرفه ای موفق به ستاندن گواهی نامه مهارت می شوند می توانند بعد از اختتام دوران خدمت در مشاغل دولتی، خصوصی شرکت های معتبر، آزاد و حتی خارج از کشور به فعالیت مشغول شوند.
نیرومند همین طور با اشاره به تعداد مراکز آموزشی این اداره کل در سطح استان تهران اظهار داشت: در سطح استان تهران ۲۸ مرکز آموزشی مشغول فعالیت هستند و طی سال قبل بیش از ۶۵ هزار نفر در دوره های آموزشی این مراکز شرکت کردند.

1399/11/01
12:20:18
0.0 / 5
1104
تگهای خبر: آموزش , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane