مرگ سالانه ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران

مرگ سالانه ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا در تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران از مرگ سالانه ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری بامداد امروز در مراسم‌ جلیل از سفیران هوای پاک با بیان اینکه این روز بهانه و تلنگری برای جلب توجه و افزایش حساسیت ها است اظهار داشت: ما در جهانی زندگی می نماییم که طی ۱۲ ماه اخیر دو میلیون نفر از مردم جهان به علت مبتلا شدن به کرونا جان خویش را از دست دادند و می بنیم که همگان به تلاش افتادند که جلوی این روند را بگیرد اما چگونه است که ما سالانه شاهد مرگ ۷ میلیون نفر در جهان به دلیل آلودگی هوا هستیم اما حساسیتی دیده نمی گردد.
وی با بیان اینکه در شهر تهران سالانه ۴۰۰۰ مرگ در اثر آلودگی هوا و ناشی از آن ثبت می شود اظهار نمود: چه فرقی بین مرگ با کرونا یا آلودگی هوا وجود دارد و مرگ، مرگ است و باید حساسیتها افزایش یابد.
نوری با بیان اینکه تحقیقات ثابت کرده است که الودگی هوا زمینه مبتلا شدن به کرونا را زیاد می کند و رابطه معناداری بین آلودگی هوا و مبتلا شدن به کرونا است، اظهار داشت: ازاین رو باید تلاش نماییم که با کاهش آلودگی هوا از ابتلای بیشتر به کرونا هم جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه هوای تهران به گونه ایست که با افزایش آلودگی هوا نسبت به پالایش خود اقدام می کند اما این مهم ظرفیت دارد و وقتی آلودگی هوا زیاد می شود هوای تهران قدرت پالایش ندارد اظهار داشت: به خصوص در ایام اخیر که شاهد افزایش اکسید گوگرد و ذرات ۱۰ میکرونی در هوای تهران هم هستیم که حجم آلایندگی ار بالا می برد.
وی با بیان اینکه اگر عزم و برنامه واقعی برای کاهش آلودگی هوا نباشد هر چقدر جلوتر برویم وضعیت هوا بدتر می شود اظهار داشت: آمار مرگ ۴۰۰۰ نفر بر اثر آلودگی هوا مساله کمی نیست و این در شرایطی است که حدود ۲.۷ میلیارد دلار هم برآورد میزان خسارت آلودگی هوا قلمداد شده است و آیا زمان آن نرسیده که دولت و مجلس فکری کند.
رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران خطاب به دولت ومجلس اظهار نمود: از آنها می خواهم که فکر اساسی و اقدام جدی داشته باشند و فقط توپ را در زمین مدیریت شهری نیندازند. چون که شهرداری تهران آن چه که در توانش بوده و قانون به او محول کرده است را انجام داده است و از دولت و مجلس می خواهیم در اعتبارات سالانه خود نگاه جدی به پایتخت داشته باشند چون که هزینه های پایتخت بودن تهران به دوش مردم است.
نوری در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به افزایش بارگذاری های صنایع خرد و کلان در اطراف تهران از دولت و مجلس خواست که سیاستهای بازدارنده اتخاذ کند و همینطور از شهردار تهران درخواست نمود با دستور مجدد خود استفاده از انرژیهای تجدید پذیر، پاک و خورشیدی را در شهرداری تهران توسعه دهد.1399/10/30
11:30:42
0.0 / 5
1051
تگهای خبر: اعتبار , شهرداری , مراسم‌
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane