رییس كمیته محیط زیست شورای شهر تهران:

دربی در هوای آلوده تهران نباید برگزار می شد

دربی در هوای آلوده تهران نباید برگزار می شد

به گزارش بیمه خانه رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران ضمن قدردانی از ورود مجلس شورای اسلامی به موضوع آلودگی هوای تهران اظهار داشت: هوای تهران آلوده بود و دربی نباید برگزار می شد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، سید آرش حسینی میلانی در دویست و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری، از برگزاری مسابقه روز گذشته دربی تهران گلایه نمود و اظهار داشت: بااینکه جمع کثیری در کشور از برگزاری مسابقه دربی خوشحال شدند اما باوجود تذکرات و هشدارهای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و وزارت بهداشت در خصوص آنکه شاخص آلودگی بیشتر از ۱۵۰ است و برگزاری این مسابقه به مصلحت نیست، این مسابقه انجام شد.
وی با اشاره به قانون هوای پاک اضافه کرد: مضاف بر این، باتوجه به تبصره ۳ ماده ۳ قانون هوای پاک، وقتی آلودگی هوا در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار دارد، مسابقات ورزشی نباید برگزار شوند. جان این ۲۲ نفر برای ما بسیار مهم می باشد. آنها ۹۰ دقیقه در هوای آلوده دویده و جنگیدند.
وی افزود: من از سازمان لیگ بسیار گلایه دارم. باید همگی به قانون هوای پاک احترام گذاشته و آنرا رعایت نماییم، نه آنکه آنرا نقض نماییم.
حسینی میلانی با تشکر از برگزاری جلسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره آلودگی هوا اشاره کرد: در این نشست دستگاه هایی که در حوزه آلودگی هوا مسئولیت دارند، فراخوانده شدند و شهرداری تهران نیز در این نشست حضور داشته است. گویا مقرر است این جلسات به صورت ماهانه در بحث آلودگی هوا ادامه یابد که در این زمینه از مجلس تشکر می کنم.
منبع:

1399/10/23
12:20:28
0.0 / 5
1270
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیمه خانه Bime khane