استاندار تهران در جلسه كمیته اضطرار آلودگی هوای تهران عنوان كرد

پیشنهاد تعطیلی ۲روزه تهران

پیشنهاد تعطیلی ۲روزه تهران

به گزارش بیمه خانه استاندار تهران اظهار داشت: پیشنهاد دو روز تعطیلی برای همه دستگاههای اداری دولتی، خصوصی و همینطور فعالیتهای عمرانی به معاون اول رئیس جمهور عرضه خواهد شد که برابر قوانین معاون اول رئیس جمهور و یا هیات وزیران در این خصوص تصمیم گیری نهایی را انجام خواهند داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در نشست کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران اظهار داشت: بعضی از اعضا پیشنهاد کردند که جلسه کمیته اضطرار باید روز گذشته تشکیل می شد تا تصمیمی برای امروز و فردا اتخاذ می شد تا از میزان تأثیر آثار آلودگی هوا بر آحاد جامعه کاسته شود، در حالیکه تمامی اقدامات برای کاهش آثار ظرف دو هفته گذشته اتخاذ شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون هیچ صنایع و نیروگاهی در تهران از سوخت مازوت استفاده نمی کند و این مورد مورد تایید شرکت پخش و پالایش فرآورده های نفتی و محیط زیست استان تهران است. بدین سان صنایع از سوخت گاز و گازوئیلی که حداقل ۵۰ درصد آن از یورو ۴ برخوردار است، استفاده می نمایند.
بندپی افزود: از طرفی پلیس هم از تردد خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی جلوگیری کرده و با نظارت بر این بخش اقدام موثری انجام شده است. همینطور کوشش برای برخورد با موتورسیکلت های فاقد معاینه فنی در دستور کار قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: فعالیتهای عمرانی تا اطلاع ثانوی متوقف است و تلاش می نماییم تا فعالیت معادن شن و ماسه به میزان تاثیری که بر آلودگی هوا دارند، کنترل شوند.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر این که شرکت گاز نظارت مستمری بر دستگاههای اداری برای تنظیم سیستم گرمایشی دارد و این نظارت تداوم پیدا می کند، اظهار داشت: البته با همه تمهیدات و اقدامات انجام شده، متاسفانه به علت این که پدیده جوی ناپایدار نداشته ایم، با انباشت آلاینده ها مواجه هستیم و طبق گزارش هواشناسی به غیر از غروب یکشنبه و وزش باد اندکی که داریم، در بقیه ساعات با پایداری جوی مواجه هستیم و بدین سان انباشت آلاینده ها تداوم پیدا می کند.
وی افزود: ظرف روزهای گذشته دو لایه وارونگی در ارتفاع ۲۰۰ و ۹۰۰ متری را شاهد بوده ایم بدین سان علیرغم همه تمهیدات اتخاذ شده باید تمهید دیگری اتخاذ شود. بر همین مبنا و با عنایت به مصوبه هیات وزیران که در چنین شرایطی باید تدابیر سخت تری نسبت به حفظ و ارتقاء سلامت جامعه اتخاذ نماییم، باید تصمیماتی برای کاهش عوامل تماس با این ذرات اتخاذ کنیم؛ بنابراین پیشنهاد و جمع بندی جلسه امروز برای معاون اول رئیس جمهور ارسال خواهد شد.
استاندار تهران اضافه کرد: بدون شک برای حفظ سلامت آحاد جامعه و با عنایت به معیارها و قوانین مصوب هیات وزیران جمع بندی این جلسه که پیشنهاد اعضا بوده یعنی دو روز تعطیلی برای همه دستگاههای اداری دولتی، خصوصی و همینطور فعالیتهای عمرانی به معاون اول رئیس جمهور عرضه خواهد شد که برابر قوانین معاون اول رئیس جمهور و یا هیات وزیران در این خصوص تصمیم گیری نهایی را انجام خواهند داد.
منبع:

1399/10/14
08:20:01
0.0 / 5
1236
تگهای خبر: پلیس , معاینه فنی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane