مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران:

پروژه بازآفرینی شهری شارباغ بزودی وارد فاز اجرا می شود

پروژه بازآفرینی شهری شارباغ بزودی وارد فاز اجرا می شود

مدیر عامل سازمان نوسازی شهر تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه بازآفرینی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز، معروف به پروژه شارباغ از ورود این پروژه به فاز اجرا در آینده نزدیک اطلاع داد.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، کاوه حاجی علی اکبری با بیان اینکه بعد از برگزاری «مسابقه بین المللی باز آفرینی محور شهری؛ طراحی فضای فوقانی تونل راه آهن تهران- تبریز» در سال ۹۸ و عقد قرارداد با برنده نخست مسابقه، مطالعه دقیق فرایند بازآفرینی این محور در ابعاد مختلف از سال ۱۳۹۸ شروع شده است، توضیح داد: این محور به طول حدود ۹ کیلومتر از میدان شهدای مدافعان حرم (سوزن بانی سابق) در منطقه ۱۷ شروع می شود و با گذشتن از محلات ابوذر، مقدم، باغ خزانه، امامزاده حسن، آذری و یافت آباد در تقاطع محور با بزرگراه آیت ا... سعیدی وارد منطقه ۱۸ شهر تهران می شود.

وی ادامه داد: این محور در منطقه ۱۸ به موازات ۴۵ متری زرند به سمت غرب حرکت کرده و با گذشتن از محلات تولید دارو، شمشیری، سرآسیاب مهرآباد، امام خمینی، فتح و هفده شهریور در نهایت پیش از رود دره کن به اتمام می رسد.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: بعد از انعقاد تفاهم نامه واگذاری حق بهره برداری از فضای فوقانی تونل بین شهرداری تهران و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، هماهنگی ها و اقدامات مورد نیاز برای اجرایی شدن فاز نخست بزرگ ترین پروژه بازآفرینی شهری (به مساحت ۵۰ هکتار)، بین سازمان نوسازی شهر تهران، شرکت یادمان سازه بعنوان مجری و اداره کل راه آهن تهران انجام شده است.

علی اکبری خاطرنشان کرد: با واگذاری ۲.۷ کیلومتر از محور به شهرداری از سوی شرکت راه آهن (در ۴ نقطه کلیدی محور) و بررسی های کارشناسی صورت گرفته در مورد طرح های پیشنهادی مشاور طرح، بازدیدهای میدانی منظم و هماهنگی در مورد تأسیسات و تجهیزات در رابطه با تونل متعلق به شرکت راه آهن، محدوده های اجرای پروژه در فاز اول مشخص و آماده سازی شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران در مورد جزئیات این پروژه اظهار داشت: در این پروژه، در کنار یک فضای شهری عظیم و بی نظیر، مجموعه ای از فضاهای خدماتی برای فعالیتهای آموزشی و فرهنگی (به ویژه برای کودکان، جوانان و بانوان)، رستوران ها و کافه های در طول مسیر، مرکز درمانی، خدمات شهری و محلی، فضاهای فراغت، سرگرمی و بازی برای گروه های سنی مختلف، ایستگاه ها و مسیرهای دوچرخه سواری، مجموعه TOD در سطح شهری و فراشهری و پیشنهادهای مختلف در مورد پیوند بافت پیرامون با این محور در نظر گرفته شده است.

طبق گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، علی اکبری ابزار امیدواری کرد با بهره برداری از پروژه های این مسیر در مقیاس های مختلف محلی، منطقه ای و شهری، ارتقاء کیفیت فضاهای عمومی در مناطق ۱۷ و ۱۸ و امکان بهره مندی شهروندان از این فضاها فراهم گردد.
منبع:

1399/10/02
13:56:42
5.0 / 5
1049
تگهای خبر: آموزش , تجهیزات , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane