رئیس مركز اورژانس تهران عنوان كرد

ایجاد پایگاه اورژانس در مترو منوط به اختصاص محل مناسب

ایجاد پایگاه اورژانس در مترو منوط به اختصاص محل مناسب

رئیس مرکز اورژانس تهران با اعلان اینکه پایگاهی در مترو نداریم، اظهار داشت: جای مناسبی که بتوانیم ماموریت انجام دهیم در اختیار ما قرار نگرفته است و رایزنی هایمان به نتیجه نرسیده است.


دکتر پیمان صابریان در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به لزوم ایجاد پایگاه های اورژانس در ایستگاه های متروی شهر تهران، درباره کوشش های صورت گرفته برای ایجاد این پایگاهها، اضافه کرد: رایزنی های بسیاری در این مساله انجام شده اما به نتیجه خاصی نرسیده، در حقیقت حدود سه سال است که در حال پیگیری این مساله هستیم.
صابریان با تاکید بر اینکه باید از ابتدا در متروهای شهر تهران قسمتی برای ایجاد پایگاه های اورژانس نیز در نظر گرفته می شد، افزود: متاسفانه این پایگاهها ایجاد نشده و حالا مقرر است در ایستگاه های جدیدی که در حال آماده سازی هستند جایگاهی برای اورژانس هم در نظر گرفته شود که در نقشه آن تدابیر لازم اندیشیده شده است، اما نتیجه آن به چند سال آینده موکول می شود.
وی اظهار نمود: بعضی از ایستگاه های متروی پایتخت که هم اکنون نیز فعال می باشند این شرایط را دارند که پایگاه های اورژانس در آن ایجاد شود، بدین سبب مهمست که در این ایستگاه ها هم پایگاه های اورژانس داشته باشیم. مثلا مترو ارم سبز را بازدید و حتی جانمایی هم کردیم، اما در نهایت پایگاه های اورژانس در آن ایجاد نشد. ایستگاهی مثل نواب هم موقعیت مناسبی دارد، این ایستگاه را هم جانمایی و طوری برنامه ریزی کردیم که برای سایر ماموریت های مربوط به منطقه قابل استفاده باشد که آن هم راه اندازی نشد.
وی با اعلان اینکه پایگاه های اورژانس دارای شرایط و استاندارد های خاصی هستند، افزود: نمی توانیم زیر سطح زمین و مختص به هر ایستگاه مترو یک پایگاه داشته باشیم و پایگاه های اورژانس در مترو باید در قسمتی که غرفه ها مستقر هستند یا بالاتر از آن ایجاد شود، اما شرکت بهره برداری متروی تهران که این غرفه ها را اجاره می دهد و کارهای اینچنینی مترو را انجام می دهد با ما همکاری نکرد و جای مناسبی که بتوانیم ماموریت انجام دهیم در اختیار ما قرار نگرفت.
وی افزود: از طرف شرکت بهره برداری مترو برنامه های طولانی مدتی برای این غرفه های داخل مترو وجود دارد، اما این غرفه ها را برای ایجاد پایگاه اختصاص ندادند.
صابریان در باره تاثیر ایجاد این پایگاه ها در کاهش زمان رسیدن بر بالین مصدوم و بیماران و رسیدگی به آنها اظهار داشت: اگر بخواهیم با شرایط فعلی مصدومی را به بیمارستان منتقل نماییم بسیار زمان بر خواهد بود چون انتقال فرد خیلی مشکل است. البته راه اندازی این پایگاه ها زمان رسیدن بر بالین مصدوم یا بیمار را می کاهد و همچنان نیازمند تدابیری برای انتقال افراد به سطح زمین است چونکه آسانسوری که وجود دارد برای انتقال بیمار مناسب نمی باشد و در این خصوص چند پیشنهاد به مترو داده ایم که گفتند بسیار هزینه بر است و قابل انجام نیست.
صابریان با اعلان اینکه طی این مدت با شهرداری، شرکت بهره برداری مترو و... رایزنی کردیم اما متاسفانه به نتیجه نرسیدیم، اظهار داشت: برای شش ایستگاه در خواست داده بودیم اما این ها اجرا نشد. این در حالیست که این طرح برای اورژانس سود آور نیست، امسال حدودا هزینه های جاری هر پایگاه حدود یک میلیارد و 700 میلیون تومان بود و راه اندازی این پایگاه ها فقط به نفع مردم است.
رئیس مرکز اورژانس تهران با اشاره به جمعیت زیادی که روزانه از متروی شهر تهران استفاده می نمایند، اظهار داشت: در یکسری از ایستگاه های مترو، هم درخواست زیاد است و هم در این نقاط از سطح شهر برای رسیدگی سریع به افراد مشکلاتی داریم پس اگر در این نقاط پایگاه های اورژانس راه اندازی شود زمان رسیدن بر بالین شهروندان هم کاسته می شود.
1399/10/01
18:20:10
5.0 / 5
1373
تگهای خبر: اجاره , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان بیمه خانه
بیمه خانه Bime khane