به آیین نامه جدید معاینه فنی كشور افزوده شد

پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس

پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس

بیمه خانه: دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور از اضافه شدن پیشنهادی به آیین نامه جدید معاینه فنی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: در صورت تایید آن در دولت، پلیس می تواند معاینه فنی خودروهای دودزایی كه محرز شود حدود مجاز معاینه فنی را پاس نمی كنند، باطل كند.پوریا محمدیان یزدی در گفت و گو با ایسنا، درباره ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی اظهار داشت: با معاونت حقوقی راهور ناجا در این باره صحبت كردیم و قرار شد مكانیسمی برای این مساله تنظیم نماییم. همین طور در آیین نامه معاینه فنی جدید باز همان بند ابقا شده تا به این وسیله بتوانیم معاینه فنی خودروهایی كه تصادف می كنند و احتمال دارد خودروهای پر ریسك تلقی شوند، باردیگر مورد بررسی قرار دهیم.

وی در ادامه به سوژه دیگری كه از جانب شهرداری ها و پلیس پیشنهاد شده و مقرر است به آیین نامه معاینه فنی كشور اضافه شود اشاره نمود و اضافه كرد: اگر در خیابان خودروهای دودزایی تردد كردند كه پس از بررسی مشخص شود كه معاینه فنی را پاس نمی كنند؛ با وجود اینكه امكان دارد تنها چندماه از ستاندن معاینه فنی آنها گذشته باشد، نیاز است معاینه فنی آنها باطل شود.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیك شهرهای كشور در ادامه با اشاره به اینكه این خودروها تصادفی نیستند بلكه به جهت بهره برداری یا نگهداری نامناسب در بازه اعتباری معاینه فنی شان، حدود مجاز معاینه فنی را پاس نمی كنند، اظهار داشت: به همین جهت بر طبق تدابیر اندیشیده شده اگر خودروی دودزایی توسط پلیس دیده و محرز شود كه حدود معاینه فنی را پاس نمی كند، پلیس می تواند معاینه فنی آن خودرو را باطل كند؛ البته مقرر است این مساله را هم در آیین نامه پیشنهادی معاینه فنی كشور، اضافه نماییم تا برای تأیید نهایی به دولت برود.

محمدیان درانتها اظهار داشت: وزارت راه، شهرداری، پلیس و وزارت كشور مقرر است در این مساله به جمع بندی برسند تا این موارد در كمیسیون زیربنایی دولت مطرح شود و در صورت تایید، در آیین نامه قرار گیرد. در حقیقت این اصلاحات در جهت افزایش تضامین معاینه فنی در كشور است.
1397/11/05
19:30:46
5.0 / 5
4940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane