راه اندازی پلازا در 3 منطقه تهران، برگزاری نوروزگاه از طریق آهن تا تجریش

راه اندازی پلازا در 3 منطقه تهران، برگزاری نوروزگاه از طریق آهن تا تجریش

بیمه خانه: رئیس كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران اظهار داشت: برمبنای ایده یكی از مشاوران، طرح 3 پلازای شهری برای میدان راه آهن در جنوب، باغ فردوس در منطقه یك و برادران مظفر در منطقه 6 مطرح شده كه امیدواریم بتوانیم با 3 رویكرد متفاوت آنرا اجرایی نماییم. این پلازاهای شهری محل حضور مردم در روزهای نوروز خواهند بود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس با اشاره به طرح نوروزگاه های خیابان ولی عصر (عج) اظهار داشت: نوروز متعلق به همه مردم ایران است. بدین منظور به دنبال احداث فضا و فرصتی برای شهروندان تهرانی و توریستهایی كه به تهران سفر می كنند، هستیم.

وی ادامه داد: به دنبال آن هستیم تا مردم ایران و جهان با نوروز و مراسم شادی كه در این ایام در پایتخت برگزار می شود، ارتباط تنگاتنگی برقرار كنند.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه نوروز متعلق به همه فارسی زبانان و اقوام 10 كشور تاجیكستان، افغانستان، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، تركیه، عراق، ازبكستان، تركمنستان، قرقیزستان و قزاقستان است، اشاره كرد: نوروز یكی از عوامل پیوند دهنده بین مردم، دولت ها و حكومت های این كشورهاست و از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

حق شناس بیان كرد: بیشتر از یك دهه است كه هفت سین نوروزی حتی در آمریكا " كاخ سفید" كشوری كه به دشمنی با ایران شهرت دارد، پهن می شود، این امر نشان از آن دارد كه آیین نوروزی در آن كشور هم گرامی داشته می شود.
وی با اشاره به اینكه یكی از رویكردهای این دوره شورای شهر استقبال از نوروز به صورت روشن و مناسب می باشد، اضافه كرد: سال قبل از اسفندماه مراسم نوروز خوانی را از خود شورای شهر تهران آغاز كردیم و در ادامه باز این برنامه در نواحی و مناطق مختلف تهران اجرایی شد.

به قول حق شناس با همت شهرداران مناطق و سازمان زیباسازی توانستیم با برگزاری نوروزگاه در منطقه مركزی تهران بلوار كشاورز توجه مردم را به این منطقه معطوف نماییم.

رئیس كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینكه سالهاست كه تهران مقصد توریستهای داخلی و خارجی شده است، اشاره كرد: برمبنای آمارهای به دست آمده درباب ضریب اشغال هتل های پایتخت این مساله نشان داده است كه تهران به نسبت گذشته در جذب توریست اقدامات خوبی انجام داده است.

به قول حق شناس در روزهای نوروز بیشتر از 65 درصد گردشگران درهتل های بزرگ تهران اقامت دارند كه این مساله نشان از ظرفیت جذب توریست در روزهای نوروز دارد.

وی با اشاره به اینكه بهترین زمان دیدار از تهران در روزهای نوروز است، اشاره كرد: نبود ترافیك، پاكیزگی هوا سبب شده كه شرایط برای سفر گردشگران به تهران نسبت به گذشته افزایش یابد. در این ایام آسمان شهر تهران همیشه آبی است و می توان از جنوبی ترین نقطه تهران دماوند را مشاهده كرد.

رئیس كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران افزود: از همكارانم در شهرداری تهران انتظار دارم تا هر چه سریعتر هماهنگی های لازم را برای برگزاری نوروزگاه ها انجام دهند.

وی افزود: معاونت اجتماعی و فرهنگی، سازمان فرهنگی و هنری، شهرداران مناطق 22 گانه و همین طور سازمان زیباسازی شهر تهران باید در روزهای نوروز برنامه های شادی كه تجربه نیاكان ما بوده و به صورت مناسب و ارزشمندی به ما رسیده را در سطح فضاهای شهری به نمایش بگذارند.

عضو شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه خیابان ولی عصر (عج) یكی از مناطقی بسیار ثمین ما با هویت تاریخی، فرهنگی و گردشگری می باشد، اظهار داشت: برنامه های شهرداری تهران از میدان راه آهن بعنوان یكی از مهمترین و ارزشمندترین ورودی های تهران آغاز و تا میدان تجریش ادامه خواهد داشت. در این خیابان برنامه ها باید آنگونه كه شایسته نام خیابان است، اجرا شوند.

حق شناس به نشست مشتركی كه با حضور شهرداران 4 منطقه 1، 3، 6 و 11 برگزار شده بود اشاره نمود و اظهار داشت: شهرداران این 4 منطقه، قطعه های متفاوتی از خیابان ولی عصر(عج) كه محل برگزاری طرح نورزگاه است را مدیریت می كنند بدین منظور امیدواریم بتوانیم در این طرح فضاهای مناسبی برای شهروندان احداث نماییم.

وی با اشاره به اینكه سازمان زیباسازی به سوژه نوروزگاه ها نگاه كلان دارد، اضافه كرد: برمبنای ایده یكی از مشاوران طرح 3 پلازای شهری برای میدان راه آهن در جنوب، باغ فردوس در منطقه یك و برادران مظفر در منطقه 6 مطرح شده كه امیدواریم بتوانیم با 3 رویكرد متفاوت آنرا اجرایی نماییم. این پلازهای شهری محل حضور مردم در روزهای نوروز خواهند بود.

رئیس كمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران افزود: میدان راه آهن، میدان منیریه، پارك دانشجو، توانیر، ونك، پارك وی، پارك ساعی، پارك ملت، باغ فردوس و میدان تجریش محورهای اصلی نوروزگاه شهر تهران هستند. همین طور همه تقاطع های اصلی مانند سه راه جمهوری، پارك وی، تقاطع ولی عصر با میرداماد، شهید بهشتی و مطهری باز می توانند یكی از محورهای اصلی طرح نوروزگاه باشند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم امكان حضور هنرمندانی كه با خانه های تئاتر، موسیقی و هنرهای تجسمی همكاری دارند در فضاهای شهری تعریف نماییم.

حق شناس اشاره كرد: گذر هنر در خیابان برادران مظفر محور هنرهای تجسمی است بنا بر این امیدواریم در این منطقه با محوریت فرهنگستان هنر اتفاق مناسب شكل پیدا كند و برای هنر نقاشی، دیوارنگاری و مجسمه سازی فضا و فرصت مناسبی فراهم نماییم.

طبق گزارش سازمان زیباسازی شهرداری تهران، حق شناس اشاره كرد: در برنامه پنج ساله سوم شهرداری برای نخستین بار در مورد این گذرگاه ها اعضای شورای شهر به اتفاق نظر و رای دادند و قرار شد در این برنامه بحث تقویت این گذرگاه ها، پهنه ها و میادین اصلی شهر در دستور كار قرار گیرد.1397/11/03
13:51:49
5.0 / 5
4992
تگهای خبر: ترافیك , شهرداری , مراسم‌
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane