تاخیر ۵۲۷ روزه شهرداری در عرضه نظام نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

تاخیر ۵۲۷ روزه شهرداری در عرضه نظام نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس كمیته بودجه شورای شهر ضمن اشاره به ضرورت عرضه نظام نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران از جانب شهرداری بر اجرای دقیق و بموقع تكالیف قانونی تاكید نمود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، مجید فراهانی امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر قبل از دستور خود ضمن اشاره به ضرورت اجرای مصوبات از جانب شهرداری تهران اظهار داشت: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضاء شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و بموقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم گردد.
وی اضافه کرد: بر همین مبنا و به منظور تاکید بر اجرای دقیق و بموقع تکالیف قانونی بعنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره ضرورت «ارائه نظام نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران » بر مبنای بند ۱ ماده ۹۵ مصوبه برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران که شهرداری مکلف شده بود ظرف مدت سه ماه از ابلاغ برنامه به شورا ارائه نمایند و به شهرداری تهران تذکر می دهم.
فراهانی با اشاره به اینکه متاسفانه علیرغم آنکه شهرداری مکلف بود تا خرداد ۱۳۹۸ این نظام نامه را تهیه و به شورا ارائه نماید. حالا بعد از گذشت مدت ۵۲۷ روز از آخر مهلت قانونی اقدام تا کنون شاهد اجرای تکالیف یاد شده از جانب شهرداری تهران نبوده ایم اظهار داشت: شایسته است اقدام لازم از جانب شهرداری در اسرع وقت برای اجرای این تکلیف مقرر صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه اینجانب یک سال پیش در مورد این مساله به شهرداری تذکر دادم و همینطور بعنوان ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد با ارسال نامه هایی مبحث را از شهرداری تهران مورد پیگیری قرار داده ام ولی متاسفانه شهرداری تابحال در این حوزه اقدام مناسبی انجام نداده است. اظهار داشت: عملیاتی شدن بیشتر از ۴۵۰ تکلیف مقرر در احکام برنامه و تحقق بخشیدن به شاخصهای عملکردی مورد نظر شورا در سند برنامه امری است که نیازمند مبادرت به موقع و دقیق شهرداری تهران را دارد نه اینکه در تدوین و عرضه نظام نامه پایش برنامه سوم شاهد تاخیر باشیم.
فراهانی تصریح کرد: بدیهی است برای تحقق برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران نیازمند مسئولیت پذیری و مبادرت به موقع معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری هستیم.
انتخاب یک نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب بعنوان قائم مقام ذیحساب
فراهانی همینطور در ادامه جلسه شورا در بررسی لایحه شهردار تهران در مورد معرفی یک نفر از کارکنان رسمی شهرداری تهران جهت انتصاب بعنوان قائم مقام ذیحساب هم در تشریح این لایحه و معرفی کاندیدا اظهار نمود: انتخاب ذیحسابان برای شهرداری یکی از وظایف و اختیارات شورای شهر است که معمولا با معرفی شهرداری تهران این فرد به شورا معرفی و بعد از بررسی سوابق کاندیدا، انتخاب این فرد در صحن شورا در معرض رای اعضاء قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه متاسفانه شاهد می باشیم شهرداری به تازگی افرادی را بعنوان ذیحساب منصوب می کند، اظهار داشت: درست است ما در مصوبه ای به شهرداری تهران اجازه دادیم که در شرایط حاد برای مدت کمتر از سه ماه با هماهنگی شورا سرپرست انتخاب نماید، ولی اکنون این اختیار شورا به شکلی دور زده می شود و اگر این فرایند ادامه پیدا کند مجبور هستیم برای دفاع از کیان و اختیارات شورا اقدامات بعدی برای متوقف کردن شهرداری را انجام دهیم.
رییس کمیته بودجه شورای شهر افزود: این دفعه «عرفانی زاده» را بعنوان قائم مقام ذیحساب معرفی می نماییم و امیدواریم اعضای شورای شهر به این فرد رای مثبت دهند.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران به انتخاب عرفانی زاده به قائم مقام ذیحساب رای مثبت دادند.
منبع:

1399/09/09
12:13:32
5.0 / 5
1316
تگهای خبر: شهرداری , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane