بازدید مراجع تماس گروه مینی از نمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر

بازدید مراجع تماس گروه مینی از نمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر

بیمه خانه: مراجع تماس گروه مینی دوبلین MDG، افسران رابط مواد مخدر در ایران، دیپلمات های مقیم و اعضای دفتر UNODC از نمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بازدید نمودند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، در امتداد تصویرسازی و معرفی اقدامات كشورمان در حوزه مبارزه با مواد مخدر و با هدف فعالیت هایِ حمایت یابیِ پیش بینی شده، تحت برنامه همكاریهای كشوری (۲۰۱۹-۲۰۱۶) و با هماهنگی و همكاری دفتر مقابله با جرم و مواد مخدر ملل متحد در تهران و پلیس مبارزه با مواد مخدر كشورمان، مراجع تماس گروه مینی دوبلین MDG، افسران رابط مواد مخدر در ایران، دیپلمات های مقیم و اعضای دفتر UNODC از نمایشگاه پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا بازدید نمودند.
در این بازدید علاوه بر مراجع تماس كشورهای اروپاییِ گروه مینی دوبلین (لهستان، مجارستان، انگلستان، اتریش، آلمان، روسیه، دانمارك، جمهوری چك، اسپانیا، استرالیا، هلند، نروژ، فنلاند، ایتالیا، سوئد، فرانسه و بلژیك)، نماینده دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران، سفیر گرجستان، افسران رابط مواد مخدر روسیه، ایتالیا و چین باز حضور داشتند.
در بازدید مذكور دستاوردهای چندین ساله و آخرین اقدامات مقابله ای كشورمان توسط پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا مورد توجه بازدیدكنندگان قرار گرفت.
سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از حضور نمایندگان گروه مینی دوبلین و پیگیری های دفتر UNODC در تهران تشكر كرد و ضمن توجه دادن آنان به جهانی بودن مسئله مبارزه با مواد مخدر و مسئولیت بین المللی كشورها بر گسترش همكاری ها با گروه مینی دوبلین و ضرورت حمایت آنان از فعالیت ها و اقدامات جمهوری اسلامی ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر تاكید نمود.
همچنین در این بازدید، رحیم ساكی مدیركل دفتر روابط بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، این نمایشگاه را گوشه ای از خدمات جمهوری اسلامی ایران به جامعه جهانی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر دانست و اظهار داشت: شما نمایندگان، دیپلمات هستید، اما با وجود منافع مشترك، ارتباطات بسیار كم است.
وی در ادامه؛ آمادگی ایران را برای همكاری با گروه مینی دوبلین در حوزه مبارزه با مواد مخدر اعلام نمود و اظهار داشت: این نمایشگاه جنبه پلیسی فعالیت های ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر است. ایران از جنبه پیشگیری، آموزش و تحقیقات و درمان معتادان از بعضی كشورهای اروپایی باز پیشروتر است. منافع همه ما برمبنای اسناد بین المللی یعنی اصل مسئولیت مشترك بین المللی، گسترش همكاری ها و ارتباطات است و سوال اینجاست كه شما نمایندگان كشورهای اروپایی در این زمینه چه اقدامی كرده اید؟

1397/10/30
13:19:03
5.0 / 5
4454
تگهای خبر: پلیس , خدمات , مسئولیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane