وزیر كشور عنوان كرد

پلمب بانك هایی كه پروتكل هارا رعایت نكنند

پلمب بانك هایی كه پروتكل هارا رعایت نكنند

وزیر كشور خطاب به فرمانداران سراسر كشور اظهار داشت: موضوع سلامت، اولویت اول است، پس از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با كرونا استفاده نمائیم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: به فرمانداران میگویم موضوع سلامت، اولویت اول است، پس از تمام ظرفیت ها برای مبارزه با کرونا استفاده کنید. از قوه قضاییه هم بخاطر همکاری دادستان ها برای پشتیبانی از اعمال محدودیت ها تشکر میکنم.
وی افزود: فرمانداران باید هر روز، جلسه خاص این مساله را داشته باشند و هماهنگی ها را انجام دهند. یک سیستم ارتباطی آماده می شود که فرمانداران باید در آن شرایط و تصمیمات را اطلاع دهند.
رحمانی فضلی اظهار داشت: باید فرمانداران چک فهرست داشته باشند و کارها را با دقت دنبال کنند. تصریح می کنم، تجمعی نباید باشد، هیچ رودربایستی با هیچ دستگاه یا فردی نداشته باشید و اگر موردی بود که توان ممانعت ندارید، بگویید وزیر کشور دستور داده است.
وزیر کشور افزود: به هیچ وجه آمارسازی نباید داشته باشید چون برمبنای آمارهای شما فرمانداران، آقای نمکی و همکارانش تصمیم می گیرند.
وی افزود: از همه ظرفیت های مردمی باید در روند مبارزه با بیماری استفاده گردد. تشکیل میز خدمت را بررسی کنید اگر دستاورد خوبی دارد بگویید تسری یابد. از اصناف ضعیف حمایت کنید.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه همه باید در حوزه مشارکت های مردمی فعال باشند، اضافه کرد: بی شک هم در زمینه پیشگیری و هم در دیگر زمینه ها، دستورالعمل ها را باید جدی بگیریم و میز خدمت را در هرجایی که لازم است تشکیل دهیم. مناطق حاشیه ای و روستاها باید در اولویت باشد چونکه امکانات کم است و همه باید پای کار بیایند و نباید از روستاها غفلت نماییم، البته بحث روستاها برعهده بخشداران است و باید موضوع روستاها در اولویت باشد.
وی ادامه داد: مصوبات ستاد در حکم مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و دقیقاً مانند قانون است و به هیچ عنوان نباید از مصوبات ستاد سرپیچی شود. برخی گلایه داشتند که دستگاه های اجرائی مصوبات را رعایت نمی کنند که این امر درست است، خود من به شخصه دیده ام که مسئولان دولتی برای افتتاحیه ها برنامه رفتند و مراسم‌ رگزار کردند که این امر غلط است، مردم وقتی می بینند مسئولان رعایت نمی کنند آنها هم نسبت به رعایت مصوبات ستاد بی خیال می شوند.
رحمانی فضلی اشاره کرد: چرا اعلام می شود که بانک ها ۹۰ درصد پروتکل ها را رعایت کرده اند؟ آلودگی به این ویروس از یکی دو درصد تخلف به وجود می آیند، باید به بانک ها دستورالعمل داده شود و اگر تخلف کردند مانند واحدهای صنفی، بانکهای متخلف هم پلمب شود، می توان برای عملکرد بهتر بانک ها در این زمان بعنوان مثال ساعت کاری آنها را بیشتر کرد. ممنوعیت ورود شهروندان خارجی را در دستور کار داریم، تلاش می نماییم ورود اتباع کاهش پیدا کند، آنهایی که بدون مجوز هستند در اسرع وقت عودت داده شوند و آنهایی که قانونی هستند می توانند مانند دیگر مردم کشور خدمات را بگیرند.
1399/08/26
20:29:58
5.0 / 5
1396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بیمه خانه Bime khane