مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران:

به نقدها احترام می گذاریم، سردیس ها اصلاح می شوند

به نقدها احترام می گذاریم، سردیس ها اصلاح می شوند

به گزارش بیمه خانه مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران به دنبال انتقادات مطرح شده به آثار نصب شده در خانه هنرمندان با اشاره به اینكه به نقدها احترام می گذاریم، تصریح كرد: بعضی از آثار ساخته شده در سمپوزیوم مفاخر با نقد برخی از كارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر مواجه شد؛ بنابراین بعد از بررسی های كارشناسانه تر قرار شد برخی از سردیس ها اصلاح شوند.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، برزین ضرغامی اظهار داشت: آثاری که در دومین سمپوزیوم مجسمه سازی ویژه مفاخر ساخته شده است حاصل تلاش هنرمندانی است که برپایه سابقه و فعالیت و توسط شورای هنری انتخاب شده بودند ضمن اینکه براین باورم باید به هنرمند برای مطالعه شخصیت مفاخر معاصر فرصت داده شود تا شاهد خلق آثار بهتری باشیم به خصوص اگر این هنرمندان از قشر جوان کشور باشند و فراز و نشیبهای زیادی پیش رویشان قرار داشته باشند.
وی ضمن اشاره به اظهار نظر کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر، افزود: قرار شد متخصصین حوزه مجسمه سازی تمامی آثار را با دید دقیق تری بررسی نمایند و در مورد آنها نظر دهند. بر همین مبنا برآیند نظر صاحب نظران بر این شد که این مجسمه هایی را که مورد نقد واقع شده اند را اصلاح نماییم.
در ادامه ضرغامی در مورد دو سمپوزیومی که تابحال برگزار شده است، اضافه کرد: دوره اول ویژه شاعران معاصر بود. این کار در محل انجمن شاعران برگزار گردید و هنگامی که آثار از جنس برنز ساخته شدند، در همان محل نصب شدند. 15 هنرمند انتخاب شدند و 15 سردیس هم توسط آنها ساخته شد. دومین دوره هم قرار شد به هنرمندان معاصر ایران اختصاص یابد که این 22 اثر هم محصول کار آنها است. این سمپوزیوم در محوطه عمارت عین الدوله یا همان نگارخانه برگ، در تابستان 98 برگزار گردید و شخصیت های مختلفی از رشته های مختلف، پرتره هایشان ساخته شد. روند اجرایی کار بدین شکل بوده که در وهله نخست فراخوانی داده شد. هنرمندان ثبت نام کردند و در نهایت شورای هنری سازمان زیباسازی برپایه سوابق حرفه ای شرکت کنندگان دست به انتخاب زد و این هنرمندان هم بر این اساس انتخاب شدند.
مدیر عامل سازمان زیباسازی شهر تهران همینطور درباره علل برگزاری چنین سمپوزیومی توضیح داد و اظهار داشت: تجلیل و گرامیداشت مفاخر فرهنگی کشور یکی از مهم ترین علل برگزاری این سمپوزیوم ها از روز نخست تا کنون بوده است. علاوه بر آن، توسعه مجسمه سازی فیگوراتیو کشور و استفاده در پروژه های شهری هم از برنامه ها و سیاستگزاری های سازمان در برگزاری این گونه سمپوزیوم ها به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه به دنبال بروز و شکوفایی استعدادهای جوان در امر مجسمه سازی هم بوده ایم، افزود: البته در کنار این مساله معتقدیم که برگزاری این سمپوزیوم ها سبب تحرک، شادی و نشاط در بین هنرمندان به خصوص ایجاد انگیزه در مجسمه سازان جوان خواهد شد.
طبق گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، ضرغامی با تکیه بر اینکه دل نگرانی های دوستداران هنر و فرهنگ برای ما که گوشه ای از کار را عهده دار هستیم بسیار حائز اهمیت بوده، بیان نمود: به تمامی نقدهای منصفانه ای که در اینباره شده است احترام می گذاریم و تلاش می نماییم هر چه زودتر به نحو شایسته و بایسته اشکالات را مرتفع نماییم و آثار منقح شده را در معرض دید عموم شهروندان گرامی قرار دهیم.
منبع:

1399/08/21
18:54:21
5.0 / 5
1618
تگهای خبر: شركت , كارشناس , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane