بررسی مشكلات بودجه ای پایتخت در نشست مجمع نمایندگان و هیات رییسه شورای شهر تهران

بررسی مشكلات بودجه ای پایتخت در نشست مجمع نمایندگان و هیات رییسه شورای شهر تهران

بیمه خانه: نشست مشترك اعضای مجمع نمایندگان تهران و هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران بامداد امروز (چهارشنبه) درباب مسایل و مشكلات كلان شهر تهران خصوصاً مشكلات در رابطه با مسایل بودجه ای، زیرساخت های شهری، اصلاح ساختار شورا و اعتبارات مورد نیاز برای موضوع كاهش آلودگی هوای پایتخت در مجلس اجرا شد.


علی خضریان سخنگوی مجمع نمایندگان استان تهران در گفت و گو با ایسنا درباب این جلسه اظهار داشت: در ابتدای این جلسه اعضای شورای شهر نکات موردنظر خودرا به اختصار مطرح نمودند که عمده صحبت ها در مورد عدم تخصیص بودجه کامل ۳۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری با وجود ۲ برابر شدن هزینه ها و لزوم پیش بینی درآمد پایدار برای شهرداری ها باتوجه به رشد حدود ۸۷ درصدی جامعه شهری، توجه به قوانین در رابطه با ایمن سازی ضوابط ساختمان ها، خروج پادگان ها از حریم مرکزی شهرها و اختصاص بودجه ۱۷ هزار میلیارد تومانی برای کاهش ۲۰ درصدی آلودگی هوا بود.
وی ادامه داد: در ادامه جلسه نمایندگان تهران نیز نگرانی ها و دغدغه خود درباب نحوه مدیریت کلان شهر تهران و برخی انتقادها نسبت به شرایط فعلی را مطرح نمودند. استفاده از ظرفیت شورای عالی استانها برای ارائه لوایح در رابطه با مدیریت شهری و پرهیز از رویکرد سیاسی در اداره شهر از نکاتی بود که نمایندگان به اعضای شهر شورای تهران متذکر شدند.
نماینده تهران افزود: توجه به مقاوم سازی اطراف تهران و لزوم برنامه ریزی برای کاهش لطمه های اجتماعی شهر تهران و همین طور توجه به بحث پسماند و امکان بهره گیری از تکنولوژی های نوین برای بازیافت پسماند از دیگر نکاتی بود که باید به آن توجه کرد. همین طور ظرفیت های شهرداری مناطق بعنوان بازوی اجرای شهرداری و شورای شهر فرصتی است که در اختیار نمایندگان شوراست که باید از آن استفاده بهتری شود و بجای افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر که شاید لطمه زا باشد از این توان اجرائی برای بهبود اوضاع شهر تهران می توان بهره جست.
خضریان در آخر اشاره کرد: مقرر شد جلسات مجمع نمایندگان تهران به صورت کارگروه های تخصصی و یا به صورت عمومی تداوم داشته باشد، همین طور مسائل در رابطه با ویروس کرونا و نگرانی های در این خصوص نیز در کارگروه های مرتبط پیگیری و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
منبع:

1399/08/15
23:16:39
5.0 / 5
1568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane