نیاز متروی تهران به 5000 میلیارد تومان برای تعمیر و نگهداری خطوط تهران

نیاز متروی تهران به 5000 میلیارد تومان برای تعمیر و نگهداری خطوط تهران

به گزارش بیمه خانه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اظهار داشت: بر مبنای اسناد توسعه در حدود پنج هزار میلیارد تومان اعتبار برای اورهال یا تعمیرات اساسی و نگهداری تجهیزات خطوط مترو نیاز داریم.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران بامداد امروز پنجشنبه یکم ابان ماه ۹۹ از قسمت های مختلف ایستگاه های خطوط یک، دو، چهارو پنج، پایانه های غرب(صادقیه) و جنوب(فتح آباد) و مراکز کنترل فرمان متروی تهران بازدید کرد.
مسعودشفیعی در انتها این بازدید با اشاره به دو مساله اساسی ترافیک و آلودگی هوا که پایتخت با آن مواجهه است اظهار داشت: تنها چاره قطعی رفع معضل ترافیک تهران و شهرهای اقماری مترو است.

وی ادامه داد: از ۲۰ سال قبل برای توسعه خطوط مترو کار شده اما مساله ای که از سمت دولت کمتر مورد توجه قرار گرفته بهره برداری از مترو است که اگر جدیت درآن نداشته باشیم به اثر بخشی لازم که مد نظر داریم نخواهیم رسید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران به آمار و اطلاعاتی که در مورد بهره برداری مترو در این بازدید ارائه شده بود اشاره نمود و اظهار داشت: تابحال امکان استفاده از ظرفیت تمامی خطوط ساخته شده به وجود نیامده این در حالیست که پس از دو دهه بهره برداری تجهیزات نیار به اورهال دارد و تا کنون هم این کار اساسی انجام نشده است.

شفیعی در ادامه اظهار داشت: امروز از نزدیک وضعیت بهره برداری را دیدم و امیدوارم بودجه اختصاصی برای شرکت بهره برداری متروی تهران محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: در سازمان مدیریت برنامه ریزی استان تهران تابحال بودجه ای برای بهره برداری تخصیص داده نشده، اما امیدواریم با ظرفیت های قانونی که وجود دارد ۴تا ۵ هزار میلیارد تومان در بازده زمانی ۵ سال به بهره برداری مترو اختصاص داده شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تصریح کرد: با عنایت به نگاهی که دولت به مترو دارد این کار محقق خواهد شد.

وی اظهار داشت: دانش تخصصی که در این مجموعه انباشته شده حاصل دو دهه تجربه متخصصین بهره برداری است که برای افزایش بازدهی احتیاج به امکانات دارند.

شفیعی خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی مترو عملکرد خوب و قابل قبولی دارد و باید از آن قدردانی نمود.

در ادامه نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو ی تهران و حومه هم در ادامه اظهار داشت: ناوگان ریلی به تعمیرات نیاز دارد و این مورد بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته تلاش کرده ایم زمان این تعمیرات از حد استاندارد عبور نکند.

نوبخت با اشاره به اینکه برخی از قطارها به علت احتیاج به تعمیرات متوقف هستند اظهار داشت: امیدواریم با مساعدتی که دولت محترم دارد بودجه مورد نیاز اورهال قطارها تامین گردد تا با همین ناوگان بخشی از نیاز شهروندان را تأمین نماییم.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، او همینطور به اهمیت تعمیر نگهداری پله های برقی اشاره نمود و اضافه کرد: خرابی پله های برقی به اندازه خرابی قطار ها برای ما مهم می باشد. هم اکنون بیشتر از ۹۰۰ پله برقی داریم که نگهداری جاری آنها را انجام میدهیم و راجع به اورهال آنها هم اقدام کردیم.

مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو ی تهران و حومه اضافه کرد: بحث اوراق مشارکتی که ۵۰ درصد دولت و ۵۰ درصد شهرداری ها آنرا تضمین می کنند صرف زیر ساخت می شود امیدواریم هزینه های مورد نیاز برای بهره برداری هم با عنایت به نگاه مثبتی که دولت دارد محقق شود تا بتوانیم بودجه لازم را برای بخش اورهال ناوگان و پله برقی که اعداد سنگینی هست را تأمین نماییم.

منبع:

1399/08/02
21:26:00
5.0 / 5
1629
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane