در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

رشد ۱۵۱ درصدی جرائم سایبری در فضای مجازی در غرب تهران

رشد ۱۵۱ درصدی جرائم سایبری در فضای مجازی در غرب تهران

به گزارش بیمه خانه فرمانده انتظامی غرب استان تهران از رشد ۱۵۱ درصدی جرائم سایبری در فضای مجازی در غرب این استان اطلاع داد.به گزارش بیمه خانه به نقل از مهر، سردار محسن خانچرلی پس از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با عرضه گزارشی از تماسهای مردمی با شماره ۱۱۰ اظهار داشت: در ۱۰ ماه اخیر تابحال حدود یك میلیون ۳۳۳ هزار تماس به سامانه ۱۱۰ داشتیم كه ۲۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته، كه از این تماس ها حدود ۵۹۷ هزار مورد منجر به انجام عملیات شده كه این میزان هم نسبت به سال قبل ۴۷ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان این كه در زمینه ارتقاء امنیت اجتماعی امسال ۲۵۸ طرح انجام شده است، اظهار داشت: طرح های كنترل اراذل و اوباش ۴۷درصد افزایش داشتیم و هم در زمینه مبارزه با مواد مخدر بیشتر از ۴۷۲ نفر دستگیر و ۵۷ باند مواد مخدر منهدم شده و ۱۴ تن و ۷۷۸ كیلوگرم انواع مواد مخدر هم كشف شده استو
فرمانده انتظامی غرب استان تهران اظهار داشت: كشفیات مواد مخدر نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش داشته است، در زمینه جمع آوری معتادان متجاهر هم افزایش ۱۴ درصدی نسبت به سال قبل داشتیم.
خانچرلی اظهار داشت: در مورد مقابله با جرایم سایبری هم شاهد تشكیل یك هزار و ۵۷ پرونده و افزایش ۱۵۱ درصدی بودیم، كه بیشتر این جرائم به شكل كلاهبرداری و مسائل بانكداری شكل می گیرد.
فرمانده انتظامی غرب استان تهران از مصالحه بیشتر از ۱۵ درصد از پرونده های تشكیل شده در كلانتری ها با استفاده از مشاوره های معاونت اجتماعی اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۱۹۲ هزار پرونده قضایی در كلانتری ها تشكیل شده است.
خانچرلی اظهار داشت: در مورد مبارزه با كالای قاچاق هم ۱۲۲ درصد نسبت به سال قبل رشد كشفیات این كالاها را داشتیم و در این رابطه ۸۰۰ نفر دستگیر شدند.


1397/10/25
14:40:56
5.0 / 5
4622
تگهای خبر: انتظامی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane