آیت الله رئیسی در صبحگاه مشترك ستاد فرماندهی ناجا:

قانون مداری سرلوحه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است

قانون مداری سرلوحه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی است

به گزارش بیمه خانه رئیس قوه قضائیه با اعلان اینكه قانون مداری نكته محوری برای نیروی انتظامی ما است، اظهار داشت: امروز برای همه مسئولان، مرزبانان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی لزوم دارد با چشم باز قانون شكنان را رصد كنند.به گزارش بیمه خانه به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه، بامداد امروز طی سخنانی در صبحگاه مشترک ستاد فرماندهی ناجا، با اعلان اینکه نیروی انتظامی ما باید نیرویی مهربان، با تدبیر و مقتدر جلوه کند، گفت: تمامی عزیزان در نیروی انتظامی و در جای جای کشور برای حفظ نظم و امنیت تلاش می کنند و مجاهدانه نمی گذارند افراد قانون شکن، هنجارشکن و شرور، امنیت مردم را به مخاطره بیندازند پس صمیمانه از آنها در این عرصه ها تقدیر می کنم.
رئیس قوه قضائیه، اشاره کرد: نخستین مؤلفه اقتدار جامعه و نیروی مقتدر، دین مداری و ایمان به خداست؛ آنچه به انسان قدرت می بخشد، ذات مقدس کبریایی است. قدرت و توانایی از آن اوست، انسان های مؤمن به خدا و کسانی که دین مدارند، به اعتبار ارتباط با قدرت لایزال الهی، قدرتمند هستند.
آیت الله رئیسی با اعلان اینکه دومین مؤلفه اقتدار، توجه به مردم، مردم داری و مردم باوری است، اشاره کرد: بدانید که قدرت در جامعه ما از آن مردم متدین است؛ آنچه دشمن را از هرگونه اقدامی مقابل مردم ما و از هرگونه حمله و تعرضی بازداشته است، عبارت است از مهمترین مؤلفه های قدرت که مردم متدین هستند.
رئیس قوه قضائیه اشاره کرد: اتصال با مردم و مردم متدین در صحنه حماسه آفرین، اقتدار می آفریند که این مهم نیز دومین نکته ای است که در اقتدار آفرینی نقش دارد و ارتباط صمیمانه و خدمتگزاری برای مردم و باور داشتن مردم متدین در صحنه، اقتدارآفرین است.
آیت الله رئیسی روحیه انقلابی و خطرپذیری را سومین نکته اقتدار دانست و افزود: نیروی با اعتقاد به خدا و برای خدمت به مردم، آمادگی خطر پذیری دارد و خودرا در همه جا سپر قرار می دهد تا به مردم آسیبی وارد نشود و امنیت مردم در خطر قرار نگیرد که این خطر پذیری جانفشانی و ایثار، اقتدار می آفریند.
رئیس دستگاه قضا خطاب به جوانان برومندی که امروز در نیروهای مسلح، در میان مردم عزیز و در نیروی انتظامی ما آماده خطر پذیری و جان فشانی هستند؛ اضافه کرد: روز اول ربیع الاول روزی است که یادآور جان فشانی امیرالمومنین (ع) در بستر پیامبر است؛ این روز بسیار مبارک بوده و روزی است که جلوه یک ایثار بزرگ و جان فشانی ماندگار به نام امیرالمومنین (ع) ثبت شده است که برای حفظ جان پیامبر جان جانان عالم هستی، جان خودرا در خطر می اندازد.
آیت الله رئیسی اشاره کرد: این روحیه همان روحیه انقلابی است که همیشه فرماندهی معظم کل قوا از همه نیروها و از همه دست اندرکاران در کشور مطالبه دارند که باید نیروی انتظامی، قوه قضائیه، مجلس، دولت و همه بخش های در کشور باید انقلابی بیاندیشند و عمل کنند.
رئیس قوه قضائیه افزود: روحیه انقلابی یعنی روحیه ای که هیچ مانعی را برای انجام وظیفه و ایجاد امنیت در جامعه، ایجاد رفاه اجتماعی، ایجاد اجرای عدالت در جامعه به رسمیت نشناسد.
آیت الله رئیسی بیان داشت: امروز پلیس ها در خیلی از نقاط دنیا مورد نفرت مردم هستند، در آمریکا پلیس منفور است؛ بین قدرتمند و مقتدر بودن و خشونت نشان دادن تفاوت وجود دارد؛ خشونت بر مردمی که در آمریکا و اروپا به دنبال عدالت خواهی هستند و صدای آنها را خفه کردن، قدرتمندی و اقتدار نیست.
رئیس قوه قضائیه با اعلان اینکه قانون مداری نکته محوری برای نیروی انتظامی ما است، اظهار داشت: امروز برای همه مسئولان، مرزبانان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی لزوم دارد با چشم باز نفوذ و ناهنجاری و قانون شکنی ها را رصد کنند و در مقابل قانون شکنان بایستند.
آیت الله رئیسی اظهار داشت: امنیت اقتصادی، مقوله بسیار مهم و محوری است؛ همکاران ما در سراسر کشور حامی نیروهای در میدان و نیروی انتظامی هستند؛ اجراییات بموقع، آگاهانه و با مهارت به اجرای عدالت کمک می نماید.


منبع:

1399/07/27
11:48:53
5.0 / 5
1600
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane