سردار حمیدی

افزایش 14 درصدی تخلفات منجر به فوت موتورسواران در دوران كرونایی

افزایش 14 درصدی تخلفات منجر به فوت موتورسواران در دوران كرونایی

به گزارش بیمه خانه رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اظهار داشت: تصادفات منجر به فوت موتورسیكلت ها در دوران كرونا 14 درصد افزایش داشته است.


سردار محمدحسین حمیدی در گفت و گو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه در نیمه نخست سال تصادفات منجر به فوت موتورسیکلت ها به تنهایی ۱۴ درصد افزایش یافته در صورتی که در سایر وسایل نقلیه تصادفات کاهشی بوده، اظهار نمود: تفکر غلطی وجود دارد که موتورسیکلت مجاز است در معرض عموم در خطرناک ترین حالت خلاف کند اما اگر پلیس بخواهد با وی برخورد کند، خیلی از افراد طرف راکب متخلف را می گیرند، تا زمانیکه برخورد با تخلفات موتورسیکلت یک مطالبه عمومی نشود نباید توقع داشت پلیس به تنهایی موضوع را حل کند. رئیس پلیس راهور فاتب با اشاره به رسوب ۶۰ تا ۷۰ هزار موتورسیکلت در پارکینگ های تهران، اضافه کرد: حالا نگهداشت موتورسیکلت ها به چالش تبدیل گشته و برای بخش خصوصی نگهداری آن به صرفه نیست یعنی صاحبان آنها برای ترخیص مراجعه نمی کنند. قدیمی ترین موتورسیکلتی که در پارکینگ های تهران وجود دارد مربوط به ۸ سال قبل است.
توقیف روزانه ۲۰۰ موتورسیکلت در پایتختوی اضافه کرد: طبق بخشنامه دولت بخش خصوصی باید این موتورسیکلت ها را در پارکینگ ها نگهداری کند، حالا روزانه حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت در روز به دلیلهای مختلف توقیف می شوند البته فشار مضاعف نگذاشتیم، درگیری ما در این رابطه کم است برای اینکه هم نیروها آموزش دیده و هم آستانه تحمل آنها بالا است اما حجم تخلفات آنها بسیار بالا است، بخش خصوصی باید آنها را به پارکینگ منتقل کند، از قبل نگهداری آن در پارکینگ کسب درآمد کند. رئیس پلیس راهور پایتخت با اعلان اینکه طرح های مختلفی درباره بازدارنده قانون پیشنهاد کردیم، اشاره کرد: بعضی از موتورسیکلت ها تا هشت سال در پارکینگ توقیف هستند، ما اصراری برای ماندن موتورسیکلت توقیف شده در پارکینگ نداریم البته در بعضی از تخلفات باید آن یک ماه در پارکینگ باشد اما بعضاً موتورهای توقیف شده دارای خلافی بالا هستند و برای صاحب آن به صرفه نیست که رفع توقیف شوند یا اینکه صاحب آن اصلاً مراجعه ای نمی نماید.


منبع:

1399/07/07
13:53:47
5.0 / 5
1451
تگهای خبر: آموزش , پلیس , پلیس راهور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیمه خانه Bime khane