تق پروژه مترو كرج پس از 13 سال درآمده!

تق پروژه مترو كرج پس از 13 سال درآمده!

به گزارش بیمه خانه عضو ناظر شورای شهر در سازمان حمل و نقل ریلی كرج در مورد اعتباراتی كه در مسافرت سال 95 رئیس جمهور به مترو كرج اختصاص داده شد اعلام نمود: در مسافرت رئیس جمهور به البرز، 187 میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری كرج در نظر گرفته شد اما تابحال به نتیجه نرسیده است.


محمدحسین خلیلی اردكانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا در مورد آخرین وضعیت مترو كرج و روند پیشرفت این پروژه اظهار داشت: هم اكنون حدود 700 نیرو در مترو مشغول به كار هستند اما متأسفانه درآمدهایی چون فروش اوراق مشاركت و اعتبارات سفر رئیس جمهور كه باید برای تزریق به این پروژه كسب می شد با مشكل اساسی مواجه شده است.
وی ادامه داد: علیرغم این مشكل اساسی، فعلاً خبر امیدبخشی در مورد مترو وجود ندارد اما در هر حال ما تمام تلاش خویش را می نماییم تا برنامه از پیش تعیین شده برای اتمام دو ایستگاه تا آخر سال عملی شود.این برنامه فقط برای اتمام بنای دو ایستگاه تعیین شده و به معنای آن نیست كه قطار وارد این ایستگاه ها شود.
این عضو شورای شهر كرج در مورد اعتباراتی كه در مسافرت سال 95 رئیس جمهور به مترو كرج اختصاص داده شد هم اعلام نمود: در مسافرت رئیس جمهور به البرز، 187 میلیارد تومان برای پروژه قطار شهری كرج در نظر گرفته شد اما تابحال به نتیجه نرسیده است.
خلیلی اردكانی اضافه كرد: حتی یك ریال از این اعتبار به استان نیامده است، ما در این خصوص در حال مكاتبه با نهاد ریاست جمهوری هستیم.
به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا، گسترش شبكه مترو در داخل شهر كرج از اوایل دهه 80 مطرح و در مهر ماه 82، شش خط برای این كلان شهر به تصویب رسید و البته كلنگ آن هم در سال 1384 به زمین زده شد تا در سال 1389 كار تمام شود، اما حالا با گذشت 13 سال از آغاز پروژه، مجموع پیشرفت فیزیكی خطوط و ایستگاه های قطار شهری كرج كمتر از 34 درصد برآورد می گردد.
یكی از ایرادات اساسی مترو كرج، عدم دقت پیمانكار در محاسبه هزینه های پروژه و تشدید آن با نوسانات ارزی اواخر دولت دهم بود كه سبب شد در سال های بعد كار پیمانكار و كارفرما به دعوای قضایی و طرح مبحث خلع ید بكشد تا اینكه در نهایت با روی كار آمدن شورای پنجم قرار شد پیمانكار به كار خود ادامه دهد.
شهرداری و شورا اعلام نموده اند نخستین قطار مترو كرج سال 1400 بر روی ریل حركت خواهد كرد، چیزی كه با عنایت به دور جدید نوسانات ارزی و مشكلات شدید مالی در پیشبرد پروژه های گرانی چون مترو سخت به نظر می آید اما محمدحسین خلیلی اردكانی در این خصوص با اشاره به اولویت بندی بخش های مختلف مترو كرج تصریح كرد كه تلاش می گردد تا سال 1400 چهار یا پنج ایستگاه آماده بهره برداری شود.
حسن روحانی آذرماه 95 به استان البرز سفر كرد، قرار بود مصوبات این سفر حداكثر ظرف سه سال نهایی شود.
عزیزاله شهبازی، استاندار جدید البرز كه یك ماهی است سكاندار این استان شده اخیراً از تحقق 62 درصدی مصوبات سفر رئیس جمهور به البرز اطلاع داده و گفته كه بر مبنای مسئولیت محوله از جانب دولت مامور به پیگیری و تحقق مصوبات رییس جمهور به البرز هستم و در این راستا با اهتمام ویژه ای اقدام می كنم.
1397/10/19
15:06:57
5.0 / 5
5157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane