شهردار تهران خبر داد

بهره برداری از نخستین رام مترو با 85 درصد ساخت داخل تا آخر سال

بهره برداری از نخستین رام مترو با 85 درصد ساخت داخل تا آخر سال

شهردار تهران از اجرای 20 پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها آگاهی داد و اظهار داشت: تا آخر سال جاری نخستین رام مترو تهران با هشتاد و شش درصد ساخت داخل راه اندازی می شود.


به گزارش بیمه خانه به نقل از ایسنا پیروز حناچی امروز در نخستین جلسه مجمع نوآوری و فناوری که در محل کارخانه نوآوری آزادی انجام شد با اشاره با اعلان اینکه منطقه البرز دارای بیش از 30 درصد گردش اقتصادی و 25 درصد تولید ناخالص داخلی است اضافه کرد: سیاست کلی ما در این منطقه بر عدم تمرکز است ولی استثناهایی برای شرکت های دانش بنیان، صنایع های تک و صنایع غذایی در نظر گرفتیم.
وی استقرار شهرک های صنعتی در اطراف شهرها را در امتداد این هدفگذاری دانست و اضافه کرد: ما این سیاست را تعقیب می نماییم و بر این اساس اماکن متروک را به مراکز نوآوری و فرهنگی تبدیل شدند که نمونه آن کشتارگاه و تبدیل آن به فرهنگسرا و تبدیل کارخانه چرمسازی به دانشگاه هنر است.
حناچی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های علمی پارک های علم و فناوری و لزوم اتصال مراکز علمی با بخش های صنعتی اشاره کرد: تا آخر سال جاری نخستین رام متروی تهران که 85 درصد آن ساخت داخل است به بهره برداری می رسد.
به گفته وی این پروژه تابحال 35 درصد پیشرفت داشته است.
شهرداری تهران با تاکید بر اینکه این نهاد تابحال تلاش نموده است که مانع کسب و کارها نشود، اظهار نمود: بر این اساس لایحه ای به همه مراکز شهرداری ابلاغ گردیده است که مانع فعالیت شرکت های دانش بنیان دارای مجوز از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نشوند.
حناچی به همکاری شهرداری با مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا علاوه بر برگزاری نمایشگاهی در زمینه نیازهای شهرداری، 400 نیاز شهرداری جمع آوری شده و در سایت"باهم" بار گذاری کردیم.
شهردار تهران راه اندازی مرکز نواوری شهر هوشمند و باز قرار دادن AP شهرداری به استارتاپ ها را از دیگر اقدامات شهرداری در امتداد همکاری با حوزه های فناوری ذکر کرد و افزود: در این راستا اهتمام می شود تصدی گری نکنیم و بستری را فراهم نماییم که کسب و کارهای بخش خصوصی بتوانند فعالیت کنند.
شهردار تهران از اجرای 20 پروژه با دانشگاه ها و پژوهشگاه ها آگاهی داد و یاداور شد: امیدوارم این دوره، منشا تحولات در حوزه تدسعه فناوری در شهرداری شود.

ارائه مشکلات ونیازهای پارک های فناوری تهران با حضور استاندار
انوشیروان محسنی بندپی نیز در این جلسه اظهار داشت: تشکیل مجمع فناوری و نوآوری استان تهران سال قبل در کارگروه استانداری مصوب شده و امروز این جلسه در امتداد آن مصوبه برگزار شده است.
وی اضافه کرد: تقویت برق، امنیت ناحیه نوآوری شریف وتامین نهادهای مالی سرمایه گذاری برای شرکت های دانش بنیان همچون دغدغه هایی است که از طرف روسای پارک های مربوط عنوان شد و استانداری تهران نیز این آمادگی را دارد تا در نشستی مشکلات و مسائل مربوط به فعالان اکوسیستم نوآوری را جویا و در جهت حل مشکلات اقدام نماید.
وی افزود: هم اکنون در تهران دو کارخانه شکل گرفته و تا آخر سال سه تا ۴ کارخانه نوآوری نیز شکل خواهد گرفت.1399/06/23
22:09:56
5.0 / 5
1912
تگهای خبر: سایت , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیمه خانه Bime khane