معاون استاندار تهران عنوان كرد

تشریح جزئیات مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران

تشریح جزئیات مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران در تشریح روند بازآفرینی شهری در سطح شهرستان ری به بازآفرینی محدوده برج طغرل اشاره نمود و اضافه كرد: وضعیت برج ظغرل بوسیله نصب حسگرهای زاویه سنج به صورت مداوم پایش خواهد شد.


محمد تقی زاده در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند پیگیری مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران اظهار داشت: بیش از 57 درصد مصوبات ستاد بازآفرینی در استان تهران عملیاتی شده است و هریک از شهرستانهای استان مقرر شده گزارش اقدامات انجام شده را ارائه نمایند.
وی ادامه داد: هم اکنون راهبرد ستاد بازآفرینی در شهرستان ری بعنوان تاریخی ترین منطقه استان تهران رویکرد توجه به حفظ بافت تاریخی و مذهبی این محدوده است. در حقیقت موضوع بازآفرینی در شهرستان ری با محوریت ساماندهی بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت عبدالعظیم(ع) در حال پیگیری است که البته اعتبارات تخصیص یافته برای این مساله کافی نیست و مقرر شد تا برای تخصیص اعتبارات بیشتر، جلسه ای مشترک میان شهرداری تهران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی و استانداری تهران با هدف حل مشکلات اجرا شود.
وی افزود: این طرح در حال تهیه است و در این مرحله تلاش خواهیم کرد تا از محل اعتبارات ملی سهمی داشته باشد و عملیاتی شدن آن پیگیری شود. بی شک این طرح متناسب با کارکردهای مذهبی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) تعریف شده و عملیاتی خواهد شد.
معاون استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به نصب سنسورهای هوشمند در کنار برج طغرل اشاره نمود و اضافه کرد: بازسازی آتشکده ری، برج طغرل و برج نقاره خانه نیازمند تخصیص اعتبار است. همین طور با هدف پایش لحظه ای وضعیت برج طغرل بعنوان یک اثر میراثی به زودی حسگرهای زاویه سنج در کنار این برج نصب خواهد شد.
تقی زاده با تاکید بر اینکه برخی پروژه ها باید با بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی تکمیل و راه اندازی شوند، افزود: گاهی دستگاه های اجرایی با محدودیت های مالی و اداری مواجهند، پس برخی طرح های بازآفرینی شهری با کندی پیش می رود. در بعضی نقاط و شهرستان های استان باید از محل اعتبارات ارزش افزوده در بازآفرینی شهری بهره گرفت.
وی در تشریح اقدامات حوزه بازآفرینی شهری در سایر شهرستان های استان تهران، اظهار نمود: حرایم اطراف کاروانسرای حاج کمال در رباط کریم ظرف یک ماه باید تعیین تکلیف شود و با مشارکت شهرداری و فرمانداری از محل اعتبارات ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری این کاروانسرا بازسازی خواهند شد.
وی اشاره کرد: دبیرخانه ستاد بازآفرینی و همین طور دفتر فنی مسئول پیگیری و تلاش جهت اجرایی کردن دیگر مصوبات ستاد بازآفرینی استان تهران هستند. تابحال 60 درصد مصوبات ستاد بازآفرینی در دو شهرستان پیشوا و ورامین اجرایی شده است.1399/06/09
13:56:14
5.0 / 5
1683
تگهای خبر: اعتبار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیمه خانه Bime khane